اگرچه آب بهترین و سالم‌ترین نوشیدنی است، اما خیلی‌ها در روزهای گرم برای خنک شدن یا برای رفع عطش اقدام به خرید و مصرف انواع نوشابه‌ها و مخصوصا ماءالشعیر می‌کنند و آن را به آب ترجیح می‌دهند...

 

گذشته از مصرف این قبیل مایعات در مواقعی که بیرون از منزل هستیم،بعضی افراد عادت کرده‌اند از ماءالشعیر به جای آب بعد از هر وعده غذایی استفاده کنند.پس از مدتی این گروه متوجه می‌شوند که دچار اضافه وزن شده‌اند و شکم آورده‌اند.جالب است بدانید که برخلاف آنچه اغلب مردم می‌گویند، ماءالشعیر باعث شکم آوردن آنها نمی‌شود.آنچه موجب جمع شدن این بافت چربی در بدن آنها شده است دریافت کالری مازاد بر نیاز آنهاست.ماءالشعیر کالری قابل‌توجهی دارد،هر چند که این میزان کالری از انواع دیگر نوشابه‌های کولادار کمتر است ولی ناچیز هم نیست.وقتی شما از ماءالشعیر به جای آب استفاده می‌کنید،در واقع در حال رساندن کالری به بدنتان هستید.این کالری‌های اضافه بر نیاز بدن که به‌صورت چربی ذخیره می‌شوند،در آقایان در اطراف شکم جمع می‌شود و در خانم‌ها در اطراف باسن و ران‌ها (و البته پس از شروع دوره یائسگی،در اطراف شکم.)اگر از هر منبعی بیش از انرژی مورد نیاز بدن‌تان کالری دریافت کنید،تعادل ساده انرژی دریافتی و مصرفی بدن به هم می‌خورد و مازاد این کالری به صورت بافت چربی در بدن شما ذخیره می‌شود.با مصرف ماءالشعیر روزانه حدود 120 تا 150 کیلوکالری اضافه بر آنچه می‌خورید دریافت می‌کنید.
حالا محاسبه کنید این کالری اضافه در ماه معادل چه عددی خواهد شد؟ بله،درست حدس زدید! می‌شود معادل یک کیلو چربی؛که می‌تواند در ناحیه شکم شما که خودتان را به این نوشیدنی عادت داده‌اید،جمع شود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:salamat.ir
 
مطالب پیشنهادی:
آیا با رژیم غذایی، چربی شکم شما ازبین میرود؟
چگونه از چربیهای شکمی خلاص شویم؟
بهترین غذاها برای کم کردن چربی شکم
چاقی شکم خطرناک است!!
شکمی صاف بدون استفاده از گن!؟
 
 
 

X