معمولا تمام افراد به سن 40 سالگی که می رسند،مراقبت های پوستی را آغاز می کنند اما بهترین و کم هزینه ترین راه برای کاهش چین و چروک پوست ...
 
پژوهشگران بر اساس تحقیقات جدید تاكید كرده‌اند كه آب بهترین درمان برای از بین بردن چین و چروكهای پوستی است.
محققان می‌گویند: آب می‌تواند مانند سلاحی برای مقابله با پیری عمل كند و به از بین رفتن چین و چروكهای پوستی كمك نماید.دانشمندان اخیرا 1500 ژن را شناسایی كرده‌اند كه این ژنها نشان می‌دهند تا چه مدت انسانها می‌توانند ظاهر جوان خود را حفظ كنند و دریافته‌اند كه هشت شیوه وجود دارد كه در طول آنها پوست پیر می‌شود و هر كدام از این روشها توسط مجموعه‌های مختلفی از ژنها كنترل می‌شوند.اما یكی از مهمترین جنبه‌ها در این زمینه این است كه پوست چطور آب جمع‌ آوری كرده و آب از دست رفته خود را دوباره جذب می‌كند. محققان می‌گویند:بر اساس این تحقیق وقتی سلولها پیرتر می‌شوند، 700 ژنی كه كمك به جذب آب توسط پوست می‌كنند فعالیتشان كمتر می‌شود و كمتر قادر به جذب مجدد آب هستند و در نتیجه پوست چروك می‌خورد.
یك فاكتور دیگر میزان كلاژن است كه به پوست شكل و استقامت می‌دهد.به این ترتیب محققان تاكید می‌كنند كه وجود مایعات برای عملكرد آنزیم‌های پوستی امری حیاتی است و با نوشیدن آب می‌توان به جوان ماندن پوست كمك كرد.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:isna.ir
 
مطالب پیشنهادی:
محاسبه سن واقعی پوست!!
مراقبتهای پوستی برای سنین مختلف
تزریق بوتاکس فاجعه آفرین است !!
رفع نقطه های سیاه بر روی پوست
خوراک های مناسب پوست
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X