محصولات فراوانی برای ریزش مو در زنان و مردان وجود دارند. به هنگام خرید باید به محتوای آن دقت داشته باشید که مربوط به مو شما باشد مثلا برای موهای ...

 

باید به یافته های پزشكی مربوط به ریزش مو اهمیت بدهید.قبل از هر كاری نزد پزشك متخصص پوست و مو بروید و شرایط خود را بیان كنید تا پزشك توصیه های لازم را به شما ارائه كند.

در خیلی از موارد پزشكان این محصولات را پیشنهاد می كنند:
Rogaine، Propecia، Provillus
1- Rogaine
این محصول معمولی می باشد و باید هر روز آن را روی پوست سر ماساژ داد.و از آنجا كه باعث افزایش سلامتی فولیكل های مو و تقویت آنها می شود،پزشكان تصور می كنند كه به طور موثری از ریزش مو جلوگیری می نماید.
هر چند كه این محصول برای همه اشخاص موثر نیست،اما تحقیقات علمی حاكی است كه برای بعضی افراد مفید می باشد.

2-  Propecia
این دارو برای آقایان تجویز می شود و در رفع طاسی موثر و برای رشد دوباره مو و جلوگیری از ریزش آن مفید است.اما عوارض جانبی همچون ناتوانی جنسی را به همراه دارد.و برای خانم ها و كودكان تجویز نمی شود.و برای زنان باردار خطرناك می باشد.

3- Provillus
این دارو برای ترفیع رشد مو و سلامتی آن موثر است.و تركیبی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.همه شما تمایل دارید قبل از هر گونه اقدامی،علت ریزش موی خود را بدانید.
با كنترل استرس،تغییر در رژیم غذایی،مكمل ها و ویتامین ها می توان از ریزش مو جلوگیری كرد (در عوض ویتامین B، آهن را به رژیم خود اضافه نمایید). اگر ریزش مو ارثی باشد،باید با پزشك خود در میان بگذارید و قبل از مصرف هر دارو یا محصولی عوارض آن را به جان بخرید. خیلی از تولید كنندگان محصولات آرایشی بهداشتی راجع به كالاهای خود اغراق می كنند.بنابراین به ادعاهای آنها توجه نكنید،در عوض محصولی را خریداری نمایید كه مبنای علمی دارد.با این حال خیلی از محصولات در جلوگیری از ریزش مو موثر هستند.
 
تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
آیا روغن های گیاهی برای رشد مو مفیدند؟
با موهای کم پشت چه کار کنیم ؟
اصول و بهداشت مراقبت از مو
پنج توصيه مهم برای جلوگيری از ريزش مو
شناخت فرآورده های مراقبت از مو
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X