یک پزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران توصیه کرد: در فصل تابستان و برای رفع تشنگی،این نوشیدنی را میل نکنید.
 
یک پزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران روز دوشنبه به خانواده ها توصیه کرد:در فصل تابستان و برای رفع تشنگی،قهوه نخورید.
"سعید حسینی" گفت: مصرف قهوه در هوای گرم سبب می شود تا مایعات کمتری جذب بدن شود.وی با بیان اینکه "بعضی از مایعات عملیات دفع آب از بدن را افزایش می دهد"،گفت: مصرف نوشیدنی در قالب قهوه در زمره این دسته از مایعات است و با مصرف قهوه آب بیشتری از بدن دفع می شود.این پزشک تغذیه البته در خصوص سایر نوشیدنی ها مانند نوشابه های گازدار گفت:مصرف نوشابه های گازدار در ایام گرم تابستان برای رفع تشنگی به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا این نوشیدنی ها سرشار از مواد قندی هستند و مصرف آن در فصل گرم سال مضر است.
حسینی همچنین در خصوص مصرف چای و نوشیدنی های حاوی ماده "کافیین" گفت:مصرف این دسته از نوشیدنی ها در ایام گرم سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.
این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه البته همه مایعات در این روزها برای نوشیدن خوب هستند،افزود: تردد در هوای گرم،باعث از دست رفتن نمک بدن و افت فشار می شود،اما مصرف نمک و آب به تنهایی برای جبران این کمبود،کار آسانی نیست.
وی گفت:دوغ،‌نوشیدنی مناسبی برای رفع این مشکل است،البته میزان شوری دوغ باید اندک باشد.حسینی افزود: مصرف شیر و آبمیوه های طبیعی بدون شکر که در منزل تهیه شده باشد نیز برای رفع تشنگی ناشی از فصل گرما توصیه می شود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:isna.ir
 
مطالب پیشنهادی:
5 نوشیدنی شفابخش
ترکیبات یک نوشیدنی ورزشی
نوشیدن این آب طول عمر شما را زیاد میکند!؟
بعد از نوشابه خوردن، بلافاصله مسواک نزنيد!
آیا عادت به مصرف کافئین دارید ؟
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X