در بین نوشیدنی ها،بسیاری از نوشیدنی ها مفید و بعضی از آنها مضر می باشند،آیا این نوشیدنی های را می شناسید؟
 
دكتر پریسا ترابی رئیس اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،آب را بهترین نوشیدنی در فصل گرما برشمرد و افزود:چای رقیق،دوغ كم‌نمك،شربت كم‌شیرین در مراحل بعدی برای رفع عطش در هوای گرم توصیه می‌شود.
رئیس اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان این‌كه سالمندان دیرتر متوجه كم‌آبی و حس تشنگی می‌شوند،اظهار كرد:از این‌رو،افراد سالخورده ملزم به نوشیدن روزانه 8 تا 10 لیوان آب هستند كه به مراتب مناسب‌تر از چای،دوغ،نوشابه‌های گازدار و شربت است.
وی،با تاكید به سالمندان برای به همراه داشتن یك بطری آب سالم در خارج از منزل گفت:باید توجه داشت كه نوزادان و شیرخواران را هم نباید در اوج گرما (ساعت 10 تا 16) از منزل خارج كنند و در تغذیه انحصاری شیرخوار تا 6 ماهگی حتی در شرایط آب و هوایی گرم نیاز به خوراندن آب و سایر مایعات نیست؛اما پس از 6 ماهگی در كنار تغذیه كمكی و شیر مادر نوشیدن آب و مایعات به شیرخوار توصیه می‌شود.
رئیس اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،آب را ارجح‌تر از آبمیوه‌های صنعتی با افزودنی‌ها برشمرد و افزود:درعین‌حال،در صورت مواجهه با كم‌آبی و عدم دسترسی به آب سالم آشامیدنی نوشیدن هر مایع اعم از چای رقیق، دوغ كم‌نمك، شربت كم‌شیرین توصیه می‌شود.
دكتر ترابی،نوشابه‌های گازدار را بدترین نوشیدنی‌ها به لحاظ ایجاد سوء‌هاضمه و مشكلات گوارشی دانست و افزود:انواع دلسترها و ماء‌الشعیر كه فاقد مواد افزودنی و طعم‌دهنده شیمیایی باشند نوشیدنی مناسبی در تامین مایعات از دست رفته بدن به شمار می‌رود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
نوشیدنی پر طرفدار جهان!!
5 نوشیدنی شفابخش
اضافه نمودن نوشیدنی را به غذایتان فراموش نکنید
نکات خواندنی درباره نوشیدنیها برای حفظ وزن ایدهآل
نوشیدن این آب طول عمر شما را زیاد میکند!؟
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X