آیا می دانید مغزتان در چه سنی بیشترین قدرت یادگیری را دارد و بر عکس در چه زمانی قدرت یادگیری کاهش می یابد؟

 

 محققان دانشگاه ویرجینیا دریافتند كه توان مغز در سن 22 سالگی به نقطه اوج می‌رسد و از سن 27 سالگی به تدریج قدرت آن رو به انزال می‌رود. 
پروفسور تیموتی سالت‌هاوس در مطالعات دقیق و عمیق خود در این زمینه دریافته است كه قدرت استدلال،‌سرعت فكر كردن و دید فضایی همگی در سال‌های پایانی دهه‌ 20 سالگی كم كم كاهش پیدا می‌كنند.به این ترتیب پروفسور سالت‌هاوس تاكید می‌كند كه روش‌های درمانی و توانبخشی برای متوقف و یا معكوس كردن جریان پیری باید از سال‌های پیش از میانسالی آغاز شده و به كار گرفته شود.
سالت‌هاوس برای بررسی قدرت ذهنی افراد روی دو هزا ر شخص سالم در گروه‌های سنی 18 تا 60 ساله مطالعه و آزمایش كرد.در این آزمایشات داوطلبان كارهایی چون حل كردن معما،به یاد آوردن واژه‌ها و نقل جزییات و الگوهای نقطه‌ای در حروف و نشانه‌ها را انجام می‌دادند.
پژوهشگران دریافتند كه اولین نشانه كاهش توان و كارآیی ذهن در آزمون‌ها در سن 27 سالگی مشاهده می‌شود،‌اما از سوی دیگر معلوم شد كه قدرت حافظه تا سن 37 سالگی دست نخورده و پا برجا باقی می‌ماند،اما در عوض توانایی‌های مغز كه مبتنی بر دانش جمع‌آوری شده است،از جمله انجام آزمون‌های مربوط به لغات و اطلاعات عمومی،‌تا سن 60 سالگی افزایش می‌یابد.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
7 روش موثر برای افزایش عملکرد مغز
راههای جديد حفاظت و تقويت مغز
فعالیت بیشتر مغز آقایان با چه ویتامینی است؟
شكلات و چای، قدرت مغز را افزايش میدهند
غذای مغز!؟
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X