مغز انسان پس از مرگ هم آگاه باقی می ماند‎!
تصور اغلب ما از مرگ بی خبری کامل است؛ در واقع گمان می کنیم فردی که از دنیا رفته است نسبت به وقایع پیرامونی خود هیچ آگاهی ندارد. این در حالی است که مطالعات دانشمندان به نکته ای عجیب و خلاف این باور همگانی اشاره می کنند.

به گزارش فاکس نیوز تحقیقات انجام شده بر گروهی از افراد که تجربه مرگ و بازگشت به زندگی را داشته اند حکایت از مواردی شگفت انگیز دارد. بر این اساس، آن دسته بیمارانی که مرگشان تأیید می شود اما پس از چند دقیقه به دلیل احیای پزشکی و حتی بدون وجود این تلاش انسانی به زندگی بازگشته اند، از وقایع اطرافشان باخبر بوده اند.

افرادی که به دلیل ایست قلبی از دنیا رفته اند اما دوباره احیا شده اند، پس از به هوش آمدن اغلب لحظه مرگشان توسط پزشک را شنیده اند. علاوه بر این، تصویری کلی از مکالمات افراد حاضر در اتاق نیز در ذهن دارند. منابع علمی مرگ را این چنین تعریف می کنند: لحظه ای که ضربان قلب متوقف می شود و به این واسطه جریان گردش خون به مغز نیز از کار می افتد.

در این حالت، تصور می شود که انسان تمام کارکردهای مغز خود را از دست داده است؛ اما شواهد موجود از افرادی که تجربه نزدیک به مرگ داشته اند حکایت از امر دیگری دارد. چنین افرادی از فاصله ما بین مرگ تا بازگشت دوباره را تقریباً به خوبی در ذهن دارند. نکته جالب در خصوص این افراد، تغییر معنای زندگی نزد آنهاست. تقریباً تمامی کسانی که یک بار مرگ را تجربه کرده اند شکل دیگری به زندگی نگاه می کنند؛ و البته متفاوت با پیش از بروز این اتفاق.

بیشتر بدانید : عادت هایی که باعث تخریب مغز می شود

بیشتر بدانید : 8 تاثیر رابطه جنسی بر مغز انسان

بیشتر بدانید : تاثیر آلودگی هوا بر مغز انسان، از کودکی تا سالمندی

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:شفقنا زندگی