این دانه بسیار مغذی است،یکی از خواص فراوان آن، جهت کاهش فشار خون است.

 

 كنجد دارای پروتئین،لسیتین و ویتامین‌های B ،D ،E و F است.روغن كنجد مركب از حدود 70 درصد اسیدهای چرب اشباع نشده مانند لینولئیك اسید،اولئیك اسید و مقداری اسیدهای چرب اشباع شده است.
روغن كنجد یكی از روغن‌های اشباع نشده و مفید برای بدن است و در آمریكای شمالی و كانادا به مقدار زیاد مصرف می‌شود و دلیل آن این است كه این روغن نه تنها كلسترول بدن را بالا نمی‌برد بلكه آن را كاهش می‌دهد.برای رفع قولنج،كنجد را آسیاب كرده و با سركه مخلوط كنید و به مقدار نصف وزن كنجد،مغز بادام پوست كنده را به آن اضافه كرده آنها را پودر كنید و هر روز  یك قاشق سوپخوری از آن بخورید.كنجد همچنین گرفتگی صدا را از بین می‌برد و نرم‌كننده معده و روده است.
كره كنجد غذای خوبی برای رشد بچه‌هاست.نرم‌كننده معده و روده‌هاست و فشارخون را كاهش می‌دهد.كنجد ضدرماتیسم است و برای رفع ناراحتی كیسه صفرا مفید است.دم‌كرده برگ كنجد اسهال خونی را برطرف می‌كند.روغن كنجد برای رفع تنگی نفس و سرفه خشك و زخم ریه مفید است. از روغن كنجد به جای روغن زیتون در سالاد استفاده كنید.گفتنی است كنجد با همه خواصی كه دارد برای معده ضعیف مناسب نیست زیرا هضم آن سنگین است.این گونه اشخاص باید آن را با عسل یا سركه بخورند كنجد،فشارخون را كاهش می‌دهد.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
در مواقع افت فشارخون چه بخوریم؟
فشار خون با مسکن بالا می رود؟!
آنچه زنان بايد درباره فشارخون بالا و بيماری قلبی بدانند
تفاوت میزان فشارخون در شب و روز!
مغز فشار خون را بالا می برد یا قلب؟
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X