چه طور می‌توان یک گریه‌ آرامش‌بخش داشت،بدون اینکه ضعیف نشان‌مان بدهد یا دچار ضعف شدید شویم؟

 

بزرگ شدن دلیل خوبی برای گریه نکردن نیست.اگرچه همه ما وقتی به دنیا آمده‌ایم،‌زندگی‌مان را با گریه شروع کرده‌ایم،ولی با بزرگ‌تر شدن‌مان، گریه برایمان شکل و معنای دیگری پیدا کرده و آن را به عنوان یکی از راه‌های آرامش و التیام دردهایمان می‌شناسیم.گریه، تنفس‌ را آرام می‌کند و می‌تواند اثر آرامش‌بخشی داشته باشد.
گریه کردن، شما را مجبور می‌کند تا از خودتان درباره اتفاقاتی که در درون‌تان می‌افتد،سوالاتی بپرسید. وقتی به طور ناگهانی اشک‌هایتان جاری می‌شود،شما درون‌تان را جستجو می‌کنید و به این نتیجه می‌رسید که اگر دارید گریه می‌کنید،به این دلیل است که احساس شکست،ضعف و سرزنش و احساساتی دیگر از این قبیل می‌کنید و البته بهترین کار همین مورد است. 

گریه به شما می‌گوید:
شما با بررسی دقیق درون‌تان علت واقعی اشک‌هایتان و وضعیتی که این احساسات را در مغزتان و درون‌تان افزایش می‌دهد،کشف می‌کنید.به طور مثال،مشخص شده است هنگامی که از خاموش شدن ناگهانی کامپیوترتان هنگام کار بدون ذخیره اطلاعات ناراحت و عصبی می‌شوید،این فکر در مغزتان گسترش پیدا می‌کند که شما در مقابل جهان،تنها ایستاده‌اید و احساس ضعف و یاس و ناامیدی می‌کنید! 

گریه در جستجوی حامی:
یک علت دیگر برای گریه کردن این است که شما در جستجوی یک حامی هستید.با گریه کردن نشان می‌دهید چیزی شما را آزار داده است و صدمه دیده‌اید و احتیاج دارید که حمایت بشوید.پس به جای اینکه خودتان را در تنهایی حبس کنید،یک گوش شنوا پیدا کنید و اجازه دهید احساس‌تان بروز داده شود.به جای حبس شدن در تنهایی درباره مشکلات‌تان صحبت کنید.این باعث می‌شود زوایای مختلف مساله برایتان روشن بشود و از این طریق درک و کنار آمدن‌تان راحت‌تر می‌شود.
گریه‌تان را کنترل کنید:
دوست ندارید احساس‌تان را بروز دهید؟ نمی‌خواهید دیگران شاهد گریه‌تان باشند؟ قبل از اینکه به یک استرس شدید برسید که باعث گریستن شما بشود،روی تنفسی عمیق و پیوسته تمرکز کنید و عضله‌هایی را که مورد تنش قرار گرفته‌اند،در حالت استراحت قرار بدهید و بعد روی خاطراتی که با فکر کردن به آنها احساس قوی بودن می‌کنید،تمرکز کنید؛مثل وقتی که در کارتان ترفیع گرفته‌اید و یا از طرف رییس‌تان تشویق شده‌اید و یا در کاری یا مسابقه‌ای به یک موفقیت بزرگ دست پیدا کرده‌اید و در آخر اینکه به خودتان بگویید گریه نخواهید کرد.باید بدانید تلقینات شخصی خیلی موثرند.پس به خودتان یادآوری کنید که شما مستقل و قوی هستید و خواهید توانست به خودتان در رهایی از مشکلات و حل آنها کمک کنید.بدانید که شما می‌توانید همیشه احساسا‌ت‌تان را در هر زمانی کنترل کرده و در زمانی دیگر آن را بروز دهید،پس در اول هر مانع و مشکلی که شما را ناراحت و عصبانی می‌کند برای خودتان روشن کرده و بررسی کنید و در مرحله‌ بعدی شاید لازم باشد روی یک مبل راحت بنشینید.یک جعبه دستمال کاغذی روبه‌رویتان بگذارید و این در حال حاضر دقیقا همان چیزی است که شما به آن احتیاج دارید: گریه.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:salamat.ir
 
مطالب پیشنهادی:
تا می توانید گریه کنید؟!
گریه باعث احساس خوشبختی میشود!
فواید گریه و اشک
تفاوت گریه پسران و دختران!!
اشکها چه میگويند؟
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X