محققان دریافته اند که با خوردن این دو ماده خوراکی،شما می توانید قدرت مغز خود را افزایش دهید.
 
 ‌تحقیقات نشان می‌دهد كه شكلات و چای،قدرت مغز را افزایش می‌دهند.بر اساس نتایج پژوهش‌های اخیر افرادی كه شكلات یا چای مصرف می‌كنند در تست‌های مفهومی نمرات بالاتری می‌گیرند و قدرت عملكرد‌های ذهنی و ادراكی آنها نیز نسبت به كسانی كه به خوردن این مواد عادت ندارند به مراتب بیشتر است. 
در این تحقیقات،پژوهشگران دپارتمان فیزیولوژی،آناتومی و ژنتیك دانشگاه آكسفورد روی 2 هزار و 31 فرد سالمند در گروه سنی بین 70 تا 74 سال مطالعه كردند.
آنها رابطه بین عملكرد ذهنی و مصرف شكلات و چای را كه مهم‌ترین مواد حاوی فلاوونوئیدها هستند،در این افراد مورد ارزیابی و آزمایش قرار دادند.شركت‌كنندگان ابتدا پرسشنامه‌هایی را درباره عادت‌های تغذیه‌شان پركردند و پس از آن به درخواست محققان در آزمایشات و آزمون‌های ذهنی شركت كردند.
مطالعه روی نقش میكرو مواد مغذی در كاهش توانایی ذهنی ناشی از افزایش سن همواره مورد توجه دانشمندان بوده و این تحقیقات همچنان رو به افزایش است.میوه‌ها و نوشیدنی‌هایی چون چای،قهوه و كاكائو منابع غذایی اصلی حاوی پلی‌فنول‌ها هستند.
پلی‌فنول‌های موجود در مواد غذایی در واقع فلاوونوئیدهایی هستند كه براساس یافته‌های قبلی دانشمندان،نقش بسیار مهمی در جلوگیری از زوال عقل و اختلال مشاعر دارند.نتایج این پژوهش در مجله «نوتریشن» منتشر شده است.با این حال دانشمندان توصیه می‌كنند مصرف این مواد خوراكی  در حد تعادل بسیار بهتر است؛چرا كه زیاده‌روی در خوردن آنها می‌تواند از سوی دیگر مشكلات بیشتری برای سلامتی به همراه بیاورد.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
8 غذا که مغز را جوان و سالم نگه میدارد
شکلات تلخ بخورید!!
شکلات = قلب سالم
جوان نگه داشتن مغز!
ویتامین B12 کلید پیری مغز
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X