آیا شما هم دلتان می خواهد عمری طولانی داشته باشید ،عمری مثل حضرت نوح؟؟

 

 دانشمندان کالیفرنیایی در تحقیقات خود متوجه شدند افرادی که می‌دوند کم‌تر به بیماری قلبی دچار می‌شوند.
دانشمندان به مدت 21 سال زندگی افرادی که می‌دویدند و افرادی که این کار را انجام نمی‌دادند را بررسی کردند.در این بررسی‌ها مشخص شد افرادی که می‌دوند نه تنها کم‌تر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند بلکه میزان ابتلای آنها به سرطان،بیماری‌های عصبی و عفونت‌ها نیز به طور قابل توجهی کاهش داشته است.

* البته ورزش‌های ایروبیک هم می‌تواند سیستم ایمنی بدن انسان را جوان نگاه دارد.اگر شما تمایلی به دویدن ندارید حداقل 20 دقیقه در روز فعالیت بدنی داشته باشید تا میزان تنفس و ضربان قلب شما افزایش پیدا کند و به این ترتیب قلب سالم‌تری داشته باشید.

* در وعده‌های غذایی خود از سبزیجات استفاده می‌کنید.
اکثر آمریکایی‌ها بین 14 تا 17 گرم فیبر در روز مصرف می‌کنند.تحقیقات نشان می‌دهد مصرف سبزیجات و فیبرها می‌تواند احتمال بیماری‌های قلبی را به میزان 17درصد کاهش دهد.
در بررسی که روی 500 مرد و زن بالای 70 سال انجام شد مشخص شد اکثر آنها خود را جوان‌تر از آنچه که هستند تصور می‌کنند.
جاکوی اسمیت از دانشگاه میشیگان در این باره گفت:احساس جوانی باعث می‌شود شما بدن سالم‌تر و عمر طولانی‌تری داشته باشید.این تصور باعث می‌شود شما به زندگی خوش‌بین‌تر باشید و راحت‌تر با مشکلات و ناملایمات کنار می‌آیید.این حس سبب می‌شود میزان استرس شما کاهش داشته و سیستم ایمنی شما عملکرد بهتری داشته باشد.
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که از تکنولوژی روز استفاده می‌کنند،هم عملکرد مغزی بهتری و هم زندگی اجتماعی موفق‌تری دارند.
محققان متوجه شدند افرادی که میزان مصرف روزانه کالری خود را به 1400 تا 2000 محدود می‌کنید قلب جوان‌تری دارند.در حقیقت عملکرد قلب این افراد نسبت به سنشان 15 سال بهتر است. بررسی میزان کالری مصرفی نه تنها باعث کاهش مصرف مواد غذایی می‌شود بلکه شما را تشویق می‌کند مغذی‌ترین و سالم‌ترین مواد غذایی را مصرف کنید.افرادی که قلبشان در هر دقیقه 60 بار می‌زند قلب سالم‌تری دارند.این نشان می‌دهد قلب شما به سختی کار نمی‌کند و زمان استراحت کافی در اختیار دارد.مشکلات قلبی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر در جهان محسوب می‌شود.تحقیقات نشان می‌دهد سالانه تعداد زیادی از مردم جهان به دلیل بیمای‌ها و سکته‌های قلبی جان خود را از دست می‌دهند،این درحالی است که درصد زیادی از آنها قابل پیشگیری هستند.

در هنگام خواب خرخر نمی‌کنید
خرخر کردن یکی از نشانه‌های اصلی وقفه‌های تنفسی در هنگام خواب است.وقفه‌های تنفسی اغلب به دلیل ناهنجاری‌های موجود در مسیر تنفسی به وجود می‌آید.در بدترین حالت این اتفاق ممکن است بین 60 تا 70 بار در ساعت رخ بدهد.وقفه‌های تنفسی در هنگام خواب می‌تواند منجر به فشار خون بالا،مشکلات حافظه،افزایش وزن و حتی افسردگی شود.
یک مطالعه 18 ساله نشان می‌دهد افرادی که دچار وقفه‌های تنفسی در هنگام خواب نیستند به احتمال سه برابر بیشتر از افرادی که دچار وقفه‌های تنفسی حاد هستند زندگی طولانی‌تری دارند.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:khabaronline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
افزایش طول عمر با مصرف این نوشیدنی
ویتامین طول عمر
13راه آسان،برای افزایش طول عمر
11ماده غذایی افزایش دهنده طول عمر
میوه افزایش عمر
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X