بیشتر افراد عادت به نوشتن با دست راست دارند،در حالی که درصد کمتری چپ دست هستند،اما چه تفاوت رفتاری بین افراد چپ دست یا راست دست وجود دارد؟

 

افراد چپ دست از مورد انتقاد قرار گرفتن و سرزنش شدن واهمه داشته و ترجیح می‌دهند كه اعمال و تصمیماتشان متناسب با شرایط بوده تا همیشه مورد تایید قرار گیرند.
محققان با بررسی بازدارنده‌های رفتاری در افراد چپ دست پی بردند كه این افراد در تصمیم‌گیری و واكنش سریع دچار تردید بوده و با خود در كشمكش به سر می‌برند.
افراد چپ دست در سراسر جهان روزانه در حال مبارزه با ابزار و تجهیزاتی هستند كه متناسب با عملكرد افراد راست دست تولید شده‌اند و این در حالی است كه مطالعات جدید نشان می‌دهد این افراد در زمینه رفتاری نیز به همین مشكل دچار بوده و در تصمیم‌گیری‌های خود دچار تردید و كشمكش می‌شوند.
محققان دانشگاه آبرتای داندی در انگلستان اعلام كردند كه افراد چپ دست برخلاف افراد راست دست كه به راحتی قادر به واكنش و تصمیم‌گیری هستند،هنگام اتخاذ تصمیم یا انجام عملی با خود در تعارض بوده و به سختی قادر به تصمیم‌گیری هستند.
آزمایش روی بازدارنده‌های رفتاری در افراد چپ دست كه روی ۴۶ زن و مرد چپ دست صورت گرفت، نشان داد كه آمار این بازدارنده‌ها در چپ دست‌ها بسیار بیشتر از افراد راست دست است.
براساس بیانات این افراد،افراد چپ دست از مورد انتقاد قرار گرفتن و سرزنش شدن واهمه داشته و ترجیح می‌دهند كه اعمال و تصمیماتشان متناسب با شرایط بوده تا همیشه مورد تایید قرار گیرند.
براساس گزارش نیوساینتیست،محققان بر این باورند كه نتیجه این آزمایش‌ها می‌تواند شاهدی بر احتمال وجود تفاوت میان عملكرد مغز این دو گروه از افراد باشد.
به این معنی كه نیمه راست مغز در افراد چپ دست بیشتر فعال بوده كه این نیمه نیز بیشتر جنبه‌های منفی احساسات و اعمال را مورد بررسی قرار می‌دهد و به طور حتم این موضوع در مورد افراد راست دست برعكس خواهد بود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:tebyan.net
 
مطالب پیشنهادی:
تأثیر رنگها بر سلامتی و رفتار انسان
60 ثانیه زمان برای اصلاح رفتار بد و غلط
رفتار قاطعانه و رفتار پرخاشگرانه
تأثیر مصرف شکر بر رفتار افراد
آشنایی با اختلالهای روانی
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X