کشف جدید برای درمان استرس بدون داروی شیمیایی
 مطالعات اخیر نشان داد استرس و اختلالات روانی با تنظیم میکروب روده درمان می‌شود  

کشف درمان استرس بدون داروی شیمیایی

دانشمندان در یافته‌های جدید خود به ارتباط بین میکروب‌های روده‌ای و کاهش استرس در بدن دست یافته‌اند.


نگرانی و استرس یکی از نشانه‌های روحی متداولی است که اکثر مردم با آن مواجه هستند؛ بر اساس مطالعات یک سوم مردم در طول زندگی با نشانه‌های استرس مواجه بوده‌اند.

تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد میکروب‌های روده‌ای که تعداد آن‌ها به تریلیون‌ عدد می‌رسد نقشی مهم در سیستم ایمنی و متابولیسم بدن ایفا می‌کنند و به دلیل فراهم کردن واسطه‌های ضروری، مواد مغذی و ویتامین‌ها می‌توانند به تنظیم عملکرد مغز کمک خواهند کرد.


مطالعات اخیر پیش بینی می‌کند اختلالات روانی با تنظیم میکروب روده درمان می‌شود، اما هنوز شواهد دقیقی برای این موضوع وجود ندارد، بنابراین یک تیم محقق از مرکز مطالعات روانی شانگ‌های روی این موضوع کار می‌کنند تا به شواهدی برای این فرضیه دست پیدا کنند، محققان با ۲۱ مطالعه روی هزار و ۵۰۳ نفر، ۱۴ مطالعه پروبیوتیک‌ها را به عنوان مداخله‌گر برای تنظیم میکروب‌های روده در نظر گرفته‌اند، همچنین هفت ماده غیر پروبیوتیک هم برای تنظیم رژیم روزانه در نظر گرفته شده‌اند.

بیشتر بدانید : بهترین روش‌های رفع استرس و اضطراب

بیشتر بدانید : برای کاهش استرس این دمنوش های گیاهی را بخورید + خواص دمنوش ها

بیشتر بدانید : استرس و اضطراب شدید دارید اگر اکثرا این علایم جسمانی را تجربه می کنید!

خستگی و سردرد استرسی

پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که به طور طبیعی در برخی از غذا‌ها وجود دارند و به عنوان باکتری‌های مفید مطرح می‌شوند چرا که با باکتری‌های مضر بدن مقابله کرده و آن‌ها را از ورود به روده باز می‌دارند.

محققان دریافتند که مکمل‌های پروبیوتیک در هفت مطالعه انجام شده یک نوع بوده‌اند و یک مطالعه دیگر از یک محصول حاوی ۲ نوع پروبیوتیک استفاده کرده‌اند و همچنین مکمل‌ها در پنج مطالعه دیگر شامل حداقل سه نوع بوده‌اند.


به طور کلی ۱۱ مطالعه از مجموع ۲۱ مطالعه تاثیر مثبتی از نشانه‌های استرس با تنظیم میکروب‌های روده‌ای وجود دارد به این معنی که بیش از نیمی از مطالعات رویکرد مثبتی به این موضوع دارند.

برخی مطالعات از مکمل‌های مداخله کننده برای تنظیم میکروب‌های روده‌ای (IRIF) به عنوان یک راهکار و درمان استفاده می‌کنند.

در پنج مطالعه از IRIF‌ها به عنوان مداخله کننده استفاده شده است و یک مطالعه بر مبنی استفاده از غیر پروبیوتیک‌ها برای بررسی استفاده کرده‌آند که در این مطالعات نشان می‌دهد مسیر غیر پروبیوتیک نتایج مثبتی بر کاهش نشانه‌های استرس داشته است.


مداخله کننده‌های غیر پروبیوتیک از مطالعات IRIF به تنهایی موثر‌تر هستند.

بسیاری از مطالعات دیگر هنوز به طور جدی گزارش نشده‌اند و عوارض آن مشخص نیست و چهار مطالعه اثرات جانبی خفیف مانند دهان خشک و اسهال را گزارش کرده‌اند، دانشمندان همچنین پیشنهاد می‌کنند که علاوه بر استفاده از دارو‌ها روانپزشکی برای درمان می‌توانید با تنظیم فلور روده به کاهش علائم اضطراب کمک کنیم.


بیشتر بدانید : آموزش 8 حرکت یوگا برای درمان استرس

بیشتر بدانید : کاهش سریع استرس با چند روش ساده و مهمگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir