هدف اصلی از خوردن غذاها استفاده از مواد مغذی و قابل جذب آنهاست اما بعضی از عادات غذا خوردن بر عکس عمل می کند برای مثال: بعضی از غذاها را نباید با ماست خورد مثل ...

 

 رئیس انستیتو تغذیه و صنایع غذایی ایران،گفت:اما عادات ناصحیح و همراه كردن بعضی از آنها با هم قدرت جذب را كاهش می‌دهد،به طوری كه مصرف ماست همراه با غذاهای گوشتی از جمله آنهاست
دكتر احمدرضا درستی با بیان این مطلب گفت:ماست از جمله لبنیاتی است كه برای بدن لازم و ضروری است،در عین حال گوشت نیز با پروتئین و ویتامین 12 B موجود در آن از جمله مواد مورد نیاز انسان است اما در صورت مصرف همزمان این دو با هم،میزان جذب آهن توسط بدن كاهش می‌یابد.
وی دلیل این امر را یكی بودن ناقل آنها عنوان كرد و افزود:خوردن گوشت و ماست با هم موجب می‌شود میزان زیادی كلسیم و آهن وارد بدن شود اما میزان جذب آن كمتر از میزان وجود آنها در غذا و بدن بوده و میزان جذب آنها بسیار كمتر خواهد شد.
دكتر درستی توصیه كرد: حتی‌الامكان باید یك ساعت پس از مصرف غذای گوشتی،ماست خورده شود و یا اگر به هر دلیلی امكان خوردن ماست ساعاتی بعد از مصرف غذا نیست بنابراین بهتر است ابتدا غذا صرف شود و سپس در اتمام غذا،ماست بخورید.در نهایت نیز اگر كودكان یا افرادی كه نمی‌توانند هر كدام از آنها را به تنهایی مصرف كنند خوردن هر دو ماده با هم منع نمی‌شود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی: 
 خواص ماست !!
خواص ماست موسیر
ماست میوه ای یا ماست معمولی؟!
آب پنیر را دور نریزید!!
با این غذا چربیهای خود را کاهش دهید!!

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X