هشدار سازمان بهداشت جهانی WHO به جوانان درمورد کرونا چه بود؟
با شیوع ویروس کرونا سازمان بهداشت جهانی هر از گاهی در مورد ویروس کرونا بیانیه هایی را ارائه می دهد که به تازگی هشدارهایی در رابطه با این ویروس به جوانان داده است

هشدار سازمان جهانی بهداشت به جوانان

سازمان جهانی بهداشت با اعلام اینکه جوانان در برابر کروناویروس مصون نیستند، هشدار داد: افراد جوان باید از حضور در اجتماعات و ارتباط با میانسالان و افراد آسیب پذیر خودداری کنند.

بیشتر بدانید : زینک تا چه حد از بروز کرونا پیشگیری می کند؟

هشدار "تدروس آدهانوم قبریسوس" دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پی گزارش‌هایی مطرح شد، مبنی بر اینکه جوانان در بسیاری از کشورها نسبت به هشدارهای بهداشتی شکایت دارند زیرا احتمال ابتلا به بیماری کووید-19 در بین افراد مسن بیشتر است.

تدروس آدهانوم قبریسوس افزود: اگرچه میانسالان بیشترین آسیب را از شیوع این بیماری متحمل می‌شوند، اما جوانان در برابر آن مصون نیستند.

وی گفت: برای جوانان پیامی دارم. شما در برابر کروناویروس مصون نیستید، این ویروس ممکن است شما را برای چند هفته روانه بیمارستان کند یا حتی به فوت شما منجر شود.

به گزارش  شبکه خبری بی‌بی‌سی، بررسی‌ها نشان می‌دهد: تمامی افراد در سنین مختلف در معرض ابتلا به بیماری کووید-19 هستند اما این ویروس به طور خاص برای میانسالان و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای خطرناک‌تر است.


بیشتر بدانید : کرونا ویروس چه تاثیری بر بخشهای دیگر بدن می گذارد؟ از معده تا قلب

بیشتر بدانید : بهبود فرد مبتلا به کرونا چند روز طول می کشد؟

بیشتر بدانید : ویروس کرونا چطور به بدن حمله می کند که باعث مرگ می شود؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: isna.ir