مصرف این صیفی جات بخصوص باعث می شود ، بینایی شما تقویت شود زیرا این خوراکی دارای ویتامین A بالایی است .
 
مریم مراداف متخصص تغذیه گفت: مصرف فلفل دلمه‌ای به دلیل داشتن ویتامینA به تقویت چشم‌ها كمك می‌كند. مصرف منظم ویتامین A تا حد زیادی از بروز شب كوری و آب مروارید پیشگیری می‌‌كند.
این متخصص تغذیه افزود: علاوه بر ویتامینA ، لوتئین و گزانتئن موجود در فلفل دلمه‌ای نیز در كاهش احتمال بروز آب مروارید چشم نقش دارند كه در فلفل دلمه‌ای به مقدار زیاد وجود دارد.
وی اضافه كرد: فلفل دلمه‌ای حاوی اسید فولیك است و این ویتامین از گرفتگی رگ‌‌ها، بروز بیماری‌های قلبی و سكته قلبی به‌‌خصوص در بیماران دیابتی جلوگیری می‌كند.
این متخصص تغذیه گفت: اسید فولیك (فولات) كه یكی از ویتامین‌های گروهB است،باعث كاهش ماده‌ای به نام هموسیستئین در خون می‌شود.افزایش بیش از حد هموسیستئین می‌‌تواند باعث تخریب رگ‌های خونی و افزایش احتمال سكته قلبی ‌شود.
مراداف افزود: فیبر موجود در فلفل دلمه‌ای می‌‌تواند كلسترول خون و حمله‌های قلبی و سكته را كاهش دهد.خوردن50 گرم فلفل دلمه‌ای یعنی حدود یك ‌سوم از یك فلفل متوسط می‌تواند تمام نیاز یك فرد بزرگسال به‌ ویتامینC را برطرف كند. ویتامین C بر اثر حرارت از بین می‌رود بنابراین فلفل اگر به صورت تازه و خام مصرف شود، بهتر است.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
شگفت آور:چشم ها نفس می کشند!!
غذاهای تقویت کننده چشم!!
روشی اعجاب انگیز برای خستگی چشم
علل پفکردگی چشم
تمرین دادن چشم
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X