تتت

مصرف این خوراکی یك عامل موثر جهت كاهش احتمال زایمان زودرس و وزن كم نوزادان هنگام تولد است.

 

به گزارش ایسنا ، این مطالعه با هدف بررسی مصرف ماهی با اسید چرب امگا 3 بر میزان كاهش زایمان زودرس و كم وزنی نوزادان هنگام تولد توسط زیبا تقی‌زاده از دانشكده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشكی تهران و جمعی از همكارانش انجام شد.

در این مطالعه، 1200 نفر كه دارای ویژگی‌های ورود به مطالعه بودند، از طریق نمونه‌گیری مبتنی بر هدف انتخاب و از هفته 16 بارداری به طور آزادانه وارد مطالعه شدند.

یافته‌ها ارتباط آماری معناداری بین مصرف ماهی بیش از 3 بار در دوران بارداری با كاهش زایمان زودرس و افزایش وزن هنگام تولد نوزادان را نشان داد.

شناسایی عوامل خطرساز برای زایمان زودرس و وزن كم موقع تولد كه زمینه‌ساز بیماری‌ها و عوارض نوزادی است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وزن زیاد موقع تولد در نوزادان و یا حاملگی‌های طولانی مدت در جوامعی كه مصرف بالای ماهی با اسید چرب امگا 3 دارند، موید اثر این اسید چرب بر افزایش رشد و وزن جنین داخل رحم و در نتیجه كاهش میزان زایمان زودرس و كم وزنی نوزادان هنگام تولد است.

 

مصرف ماهی یك عامل موثر جهت كاهش احتمال زایمان زودرس و وزن كم هنگام تولد محسوب می‌شود لذا تدوین و ارائه برنامه‌های آموزشی تغذیه برای زنان باردار ضروری به نظر می‌رسد.
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی :
 پفک (پفیش )ماهی: خوب یا بد ؟
مصرف روغن ماهي در بارداري و ضريب هوشي كودكان
تاثیر مصرف ماهی ،گوشت و شیر در تقویت حافظه
تخمماهی بخورید!
وضعیتهای خوابیدن در دوران بارداری
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X