تتت

تحقیقات جدید نشان میدهد بیماری آسم در افرادی که دارای مقادیر پایینی از این ویتامین در بدن خود هستند بدتر از دیگران است.

 

 محققان متوجه شدند بیماران آسمی که دارای مقادیر بالای ویتامین D در بدنشان هستند عملکرد ششهایشان بهتر است و نسبت به دیگران پاسخ بهتری به درمانهای خود میدهند.
دکتر راند سادرلند از مرکز ملی سلامت در دنور در این باره گفت : این یافته ها نشان میدهد کمبود ویتامین D منجربه بدتر شدن بیماری آسم میشود.
همچنین با اندازه گیری مقادیر این ویتامین در بدن میتوان چگونگی پاسخگویی بیمار را نسبت به درمان های دارویی پیش بینی کرد.به نظر می رسد ویتامین D مانند یک اصلاح کننده در سیستم ایمنی بدن انسان عمل می کند و به افراد آسمی کمک موثری در کاهش علائم بیماری میکند.
برای بررسی این موضوع تیم تحقیقاتی میزان ویتامین D را در 54 بیمار آسمی اندازه گیری کردند و متوجه شدند افراد دارای مقادیر پایین این ویتامین در خونشان هستند در آزمایشهای عملکرد ششها نتایج ضعیفتری میگیرند.
همچنین پایین بودن مقادیر ویتامین D میتواند پاسخ بدن را به درمانها بدتر کرده و در نهایت منجر به افزایش تورم در مجاری تنفسی بیماران شود.
این تحقیقات همچنین نشان می دهد آسم ارتباط نزدیکی با چاقی دارد و کمبود ویتامین D میتواند این شرایط را در بیماران چاق به مراتب بدتر کند.
قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، مصرف چربی و روغن ماهی میتواند به افزایش مقادیر این ویتامین در بدن انسان کمک شایانی کند.
دکتر مایکل هالیک مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی پوست ، استخوان و ویتامین D در بوستون گفت : نتایج این تحقیقات بسیار جالب است و تمامی یافته های گذشته را تائید میکند.امروزه بسیاری از انسانها چه مبتلا به آسم باشند و چه نباشند به میزان کافی ویتامین D دریافت نمیکنند که این عامل میتواند روی سلامت آنها تاثیر سوئی داشته باشد.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : khabaronline.ir
 
مطالب پیشنهادی :
از آسم یا تنگی نفس رنج می برید؟این گیاه مفید است!!
آسم چیست؟
وقتی نفس تنگ می شود
کمبود این ویتامین=خشکی پوست
فواید خوردن ویتامین ث

 

 
 

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X