تتت

طبق تحقیقاتی که مجله آمریکایی Forbes انجام داده، نام 10 کشور را اعلام کرد که سنت‌های غذایی آنها به حفظ اندام مناسب و طول عمر کمک می‌کند.

 

 به نقل از نووستی، سالم ترین غذاها متعلق به ژاپن هستند -
که پایه اصلی غذاها با محوریت گوشت سفید و سبزیجات و غذاهای دریایی است - که در آنجا متوسط طول عمر 82 سال است و تنها 1.5% مردم دچار چاقی هستند.

در جایگاه دوم، سنگاپور قرار دارد که در این کشور متوسط طول عمر همانند ژاپن 82 سال است و 1.8% مردم مبتلا به چاقی هستند. هرچند که غذای اصلی این کشور برنج است، اما ماهی و سبزیجات را بسیار مصرف می کنند.
 
در بین سه کشور اول، چین نیز دیده می شود، دو سوم غذاهای چینی از سبزیجات، میوه، حبوبات یا غلات، ادویه، ریشه گیاهان، زنجبیل و سیر آماده می شود. شاید اگر مردم این کشور به سرخ کردن غذاها علاقمند نبودند، میانگین طول عمر آنها بسیار بیش از 73 سال می بود. در چین 1.8% مردم از چاقی رنج می برند.
سوئدی‌ها نیز رژیم غذایی خوبی دارند، لبنیات و ترکیب آن با نان سیاه، ماهی و انواع توت ها که مواد اصلی غذاهایشان است، باعث شده است متوسط طول عمر مردم این کشور به 81 سال برسد. در عین حال 11% مردم سوئد دچار چاقی هستند.
دلیل عدم چاقی فرانسویان که به علاقه مفرط خود به گوشت، شیرینی، پنیر با کالری بالا و شکلات شهرت دارند، یک معماست. تنها 6.6% مردم فرانسه وزن بیش از اندازه دارند و بطور متوسط 81 سال زندگی می کنند. البته مردم فرانسه ترجیح می دهند به دفعات متعدد اما به مقدار کم غذا بخورند و پختن در فر و یا تفت دادن را به سرخ کردن ترجیح می دهند.
پس از آن در این فهرست کشورهای ساحل دریای مدیترانه قرار دارند: محصولات دریایی و روغن زیتون ایتالیا و اسپانیا شهرت دارد، راز یونان، ماهی و بادنجان است، در کره غذاها را تند کرده و در سرکه می خوابانند. و هرچند که غذای محبوب کره جنوبی گوشت گاو کباب شده روی ذغال است، اما مصرف سالانه گوشت در کره یک پنجم مصرف آن در آمریکاست.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : khabaronline.ir
 
مطالب پیشنهادی :
خوراکی های دیر هضم را می شناسید؟
خوراکی های انرژی زا
پنج خوراکی معجزه آسا برای کاهش کلسترول
خوراکی برای شادابی پوست
خوراکی های کاهنده آهن خون

 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X