تتت

کمر درد در دوران بارداری ، بسیار شایع است اما این بدان معنی نیست که شما باید آن را نادیده بگیرید. کمر درد ممکن است علامتی برای زایمان زودرس باشد و یا اینکه .. .


حتی کمر دردهای شدید همراه با خونریزی و ترشحات واژن ممکن است مادر را با مشکلات اساسی مواجه کند .پس لازم است مواردی را درباره کمر درد رعایت کرده و در باره آن بیشتر بدانیم .

شکایت از کمر درد درد دوران بارداری بسیار شایع است و جای تعجبی هم ندارد چرا که شما در حال افزایش وزن هستید .هورمونهای شما در حال تغییر است و این، آرامش عضلات و رباط های سراسر بدن را به هم میزند .اما مجبور به تحمل این درد نیستید چرا که با روشهای درمانی کمردرد در دوران بارداری و با یک استراتژی ساده می توانید از بروز آن تا حدی جلوگیری کنید .


 تمرین با یک وضعیت مناسب
کودک شما  درحال رشد  است و این مرکز ثقل شما را به سمت جلو میراند و باعث میشود که برای اجتناب از جلو افتادن به  عضلات کمر خود فشار بیاورید و همین باعث بروز کمر درد میشود . سعی کنید پشت و شانه های خود را به سمت پائین ، راست  کشش دهید و باز هم صاف بایستید این تمرین را چند بار تکرار کنید .
 به زمان و وضعیت نشستن و ایستادن ،دقت کنید
زمانی که می نشینید پاهای خود را کمی بالاتر از حد معمول قرار دهید برای اینکار یک صندلی کوچک زیر پاهای خود و یک بالش کوچک پشت خود قرار دهید . از ایستادن به مدت طولانی اجتناب کرده و حتما هنگام ایستادن یک پای خود را روی یک چهار پایه قرار دهید.

بدنتان را هنگام خواب تنظیم کنید
هنگامی که می خوابید خود را عقب نیندازید سعی کنید هر دو زانو را خم کرده و یک بالش بین آنها قرار دهید و یک بالش هم زیر شکم خود بگذارید .

اشیای سنگین بلند نکنید
بلند کردن یک شیء کوچک ، چمباتمه زدن  و و خم کردن کمر خود را محدود کنید اگر نیاز به کمک دارید از دیگران کمک بگیرید.
کفش و شلوار خود را با دقت انتخاب کنید
 پوشیدن کفش پاشنه بلند را ترک کنید . همچنین سعی کنید از شلوارهای با کمربند مخصوص بارداری استفاده کنید.
 اندام خود را متناسب نگه دارید
 ورزش منظم می تواند شما را از جلو افتادن بدن دور نگه دارد، قوی کند و همچنین تسکینی برای کمر درد باشد. خوب است با مشورت پزشک شنا و پیاده روی و دوچرخه سواری را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
 سعی کنید تمرینات کج کردن لگن خاصره را دنبال کنید
زانو بزنید و دستهای خود را در پشتتان قرار دهید سپس شکم و ستون فقرات خود را به سمت بالا برده و 5 ثانیه تامل کنید .بعد از این مدت به شکم و پشت خود یک استراحت کوتاه داده و این عمل را 5 بار تکرار کنید مراقب باشید از کشش بیش از حد بپرهیزید
 درمان با مکمل را هم در نظر بگیرید.
 معلوم نیست تا چه حد فن ماساژ یا طب سوزنی در زمان بارداری در درمان کمر درد موثر است  اما اینکار ممکن است آرامشی را که به دنبال آن هستید برای شما به ارمغان بیاورد.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com
 
مطالب پیشنهادی :
 بخور نخورهای بارداری
تاثیر ویتامین دی در دوران بارداری
برای جلوگیری از لک های دوران بارداری چه باید کرد ؟
در دوران بارداری فقط باید ویتامین بخوریم؟!
چگونگی مصرف دارو در دوران بارداری!!
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X