به گزارش شبكه خبر، بررسی های جدید علمی نشان می دهد، بادام حاوی برخی مواد است كه با افزودن بر تعداد باكتری‌های سودمند دستگاه گوارش ...
 
 
 
 
به گزارش شبكه خبر، بررسی های جدید علمی نشان می دهد،  بادام حاوی برخی مواد موسوم به مواد پری بایوتیك است كه با افزودن بر تعداد باكتری‌های سودمند دستگاه گوارش، به تقویت سلامت این دستگاه كمك می كند. 
مواد پری بایوتیك، اجزای غیر قابل هضم مواد غذایی هستند كه باكتری‌های دستگاه گوارش، برای رشد و فعالیتشان از آنها تغذیه می‌كنند. 
این باكتری‌های سودمند، از قسمت‌های مختلف بدن در برابر میكروب های زیانبار و بیماری زا، دفاع می كنند و نقش موثری در دستگاه ایمنی بدن دارند. 
بررسی جدید پژوهشگران كه نتیجه آن در "مجله میكروبیولوژی كاربردی و زیست محیطی" منتشر شد، نشان می‌دهد مصرف بادام، تعداد باكتری‌های سودمند روده را به مقدار چشمگیر افزایش می‌دهد. 
نكته جالب توجه در این پژوهش این است كه اگر چربی بادام با استفاده از فرایندی ویژه، حذف شود، این دانه، دیگر چنین اثر سودمندی ندارد. 
به گفته پژوهشگران، باكتری‌های سودمند درون روده، از چربی بادام برای رشد خود استفاده می كنند و چربی بادام، اساس اثر پری بایوتیك این دانه روغنی است.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ 
www.seemorgh.com/health
منبع:http://irinn.ir
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X