شیر مادر براساس نوع غذایی که مادر مصرف می کند طعم و مزه آن تغییر می کند و به کودک کمک می کند که طعمهای مختلف را یاد بگیرد. 
 
محققان دانمارکی دریافتند که شیر مادر براساس نوع غذایی که مادر مصرف ‌می‌کند طعم و مزه ‌می‌گیرد و به کودک کمک ‌می‌کند که طعمهای مختلف را یاد بگیرد.

محققان دانشگاه کپنهاگ کشف کردند که طعم شیر مادر در هر ساعت و برپایه نوع غذایی که ‌می‌خورد تغییر ‌می‌کند به این ترتیب کودک در هر بار شیرخوردن ‌می‌تواند یک طعم جدید را یاد بگیرد.

این محققان در این تحقیق برای 18 مادری که به کودکان خود شیر ‌می‌دادند یک آزمایش ساده را تجویز کردند. در این آزمایش از مادران خواسته شد که قبل و بعد از خوردن کسپولهای طعم دار به نوزادان خود شیر بدهند.

این دانشمندان که نتایج تحقیقات خود را در مجله Physiology and Behaviour منتشر کرده اند کشف کردند  که به طور متوسط طعم موز تنها پس از یکساعت از خوردن آن، طعم شیرین بیان و زیره سبز پس از 120 دقیقه و جوهر نعناع پس از دو ساعت وارد شیر مادر ‌می‌شود.

این محققان در این خصوص توضیح دادند که زمان لازم برای طعم دار شدن شیر در زنان مختلف متفاوت است اما معمولا در کل پس از گذشت 8 ساعت از خوردن هر غذا طعم آن در شیر از بین ‌می‌رود. بنابراین مادران باید قبل از پایان این زمان نوزادان خود را شیر بدهند تا کودک بتواند طعمهای مختلف را یاد بگیرد.
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوز
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X