احساس تنهایی با استرس بیشتری همراه است و با صدمه به سیستم قلب و عروق موجب افزایش فشار خون می شود. وقتی افراد احساس تنهایی می کنند.... 
جدید ترین تحقیقات نشان می‌دهد که احساس تنهایی با استرس بیشتری همراه است و با صدمه به سیستم قلب و عروق موجب افزایش فشار خون می‌شود.

وقتی افراد احساس تنهایی می‌کنند میزان هورمون استرس در آنها افزایش می‌یابد و فشار خون زیاد می‌شود ، به دنبال آن ضربان قلب افزایش می‌یابد زیرا فشار بیشتری به قلب آمده و باید برای تنظیم سیستم بدن کار بیشتری انجام دهد و بدن به تدریج کارایی خود را از دست می‌دهد.

محققان دانشکده  شیکاگو در یافته اند که تنهایی افراد به ویژه در سنین میانسالی و کهنسالی نقش قابل توجهی در افزایش فشار خون و بیماریهای قلبی دارد.

آمار نشان داده که فشار خون افراد تنها 30 درصد بالاتر از افراد دیگری است که در محیط خانواده احساس تنهایی نمی‌کنند.

در ضمن از آنجایی که تنهایی در میان افراد 50 تا 68 سال به دلیل وضعیت زندگی شهر نشینی و ماشینی امروز بیشتر شده است به تبع آن بیماریهای قلبی و فشار خون نیز افزایش یافته است.

متخصصان معتقدند حتی در بسیاری از موارد ممکن است افراد ظاهرا در میان جمع باشند اما به دلیل نوع روابط سرد و بی محبت احساس تنهایی کنند . بنابراین صرفا شلوغ بودن مانع از احساس تنهایی و آرامش فکر و قلب نمی‌شود.
گردآوری :گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع: سلامت نیوز

 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X