به کمک ترب سفید کبد را پاکسازی کنید
ترب سفید جز سبزیجاتی است که خواص زیادی مانند تصفیه خون ،سم زدایی بدن و... دارد

کبد را با ترب سفید پاکسازی کنید

ترب سفید برای کبد و معده بسیار مفید است و با داشتن عوامل سم زدای قوی به تصفیه خون و ریشه کنی مواد زائد و سموم کمک می‌کند.

فواید و خواص دیگر  ترب سفید:

1- تامین کننده فیبر رژیمی بدن

آن‌ها غنی از فیبر رژیمی هستند. این درصد بالا به بهبود توانایی بدن برای هضم غذا کمک می‌کند و همچنین متابولیسم را با سرعت درست حفظ می‌کند. هم چنین محتوای فیبرش به مقداری است که شما در روز نیاز دارید، اضافه می‌کند و باعث می‌شود که احساس سیری برای مدت زمان بیشتری داشته باشید.

2- ترب سفید حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان

ترب سفید حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که در مرکبات و سبزیجات یافت می‌شود. این آنتی اکسیدان‌ها از بدن در مقابل واکنش‌های اکسیداسیون و محصولات جانبی که ممکن است سرطانی باشند و یا بدن را مستعد بیماری کنند، محافظت می‌کنند.

3- ترب سفید سرشار از ویتامین

ویتامین‌های A، C و K که در ترب وجود دارند، به جلوگیری از اختلالات پوستی تا حد زیادی کمک می‌کنند. مصرف ترب همچنین منجر به تولید بهتر و ترمیم سلول‌ها می‌شود.

4- ترب سفید دارای آهن است

آهن موجود در ترب اثرات مثبتی بر روی خون و در نتیجه بر عملکرد کلی قلب دارد. آهن به حفظ سلول‌های سالم، پوست، مو و ناخن‌ها کمک می‌کند. مصرف مواد مغذی غنی از آهن به صورت روزانه ظاهر عمومی را بهبود می‌بخشد.

5- تقویت متابولیسم بدن با ترب سفید

مصرف ترب سفید فرآیند متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد که به نوبه خود به کارکردهای داخلی کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

6- کاهش وزن به کمک ترب سفید

مقدار زیاد آب در ترب و حضور کربوهیدرات‌های غیرقابل هضم، آن‌ها را سودمند می‌سازد. مصرف ترب به جلوگیری از دریافت کالری اضافی و انباشت چربی کمک می‌کند.

7- حفظ سلامت قلبی با ترب سفید

ترب سفید مانند بسیاری از سبزیجات دیگر، جذب کلسترول را با علامت دادن به خون و قلب برای جلوگیری از هر گونه بیماری قلبی، کاهش می‌دهد.

8- ترب سفید دارای مواد معدنی ضروری است

بسیاری از مواد معدنی نظیر پتاسیم، آهن، سدیم و کلسیم در ترب یافت می‌شوند و نقش مهمی در متابولیسم بدن ایفا می‌کنند. آن‌ها به عنوان حامل اکسیژن و مواد مغذی عمل می‌کنند و قند خون را کنترل می‌نمایند.

9- ترب سفید دارای خواص ضدمیکروبی و ضدباکتریایی

ریشه هایش خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی دارند که به ما در درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کنند.

بیشتر بدانید : راهکارهایی برای داشتن کبد سالم

بیشتر بدانید : کبد را با این 13 اشتباه ناآگاهانه آتش نزنید!

بیشتر بدانید : پاکسازی کبد در صورت مشاهده این نشانه ها

بیشتر بدانید : فواید ترب سفید

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:خبرگزاری صدا و سیما