برای پاکسازی کبد چای سبز مصرف کنید
 چای سبز با مقدار زیاد آنتی اکسیدانی که دارد باعث کاهش میزان کورتیزول و بهبود سوخت و ساز بدن و در نتیجه پاکسازی کبد می شود.

 مصرف چای سبز برای پاکسازی کبد

شما هر از گاهی چای سبز را به خاطر طعم دلپذیرش می‌نوشید. این نوشیدنی آسیایی که به خاطر خواص مثبتش بسیار مشهور است، یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی است ولی آیا می‌دانستید که باعث از بین رفتن مواد مضر از بدن، مانند بعضی از داروها و الکل هم می‌شود؟ کبد در واقع یک گذرگاه انتخابی برای سوخت و سازهای بدن انسان است. با در نظر گرفتن نقش مهم آن در پاکسازی بدن، بهتر است ما هم کاری در جهت بهبود کارکرد آن انجام دهیم.

خوراکی‌های زیادی هستند که به فرآیند سم‌زدایی در کبد کمک می‌کنند. مثلا سیر و پیاز به کارکرد کبد کمک می‌کنند. برخی از ادویه‌ها مانند زردچوبه، رزماری و غنچه‌های خشک‌شده گل میخک صدپر برای سلامتی کبد عالی هستند. در کنار همه اینها، هیچ چیز بهتر از چای سبز نیست.

چای سبز دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است که باعث بهبود سوخت و ساز بدن می‌شود. اگر چای سبز به‌طور مرتب، چندبار در روز مصرف شود، باعث بهبود فرآیند سم‌زدایی درکبد خواهد شد.
 به این صورت که میزان کورتیزول Cortisol را کاهش می‌دهد، کورتیزول مولکلولی است که باعث بی‌نظمی در عمل سوخت و ساز می‌شود. علاوه بر این، مصرف منظم چای سبز، باعث جلوگیری از بیماری‌هایی مانند سرطان، آلزایمر و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. این نوشیدنی را با عطر و طعم‌های مختلف و به‌صورت سرد یا گرم مطابق با ذایقه‌تان روزانه میل کنید.

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : خواص درمانی چای سبز

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مصرف زیاد چای سبز خطرناک است؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چقدر چای سبز بخورم لاغر می شوم؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چرا چای سبز بنوشیم؟ چه زمانی و چه مقدار چای سبز بنوشیم؟ گردآوري : گروه سلامت سيمرغ
seemorgh.com/health
منبع : salamatism.com