علت سنگ کیسه صفرا چیست؟ تغذیه مناسب برای سنگ کیسه صفرا
سنگ کیسه صفرا تحت تاثیر مستقیم تغذیه است که البته در زمان بروز مشکل می توان کیسه صفرا را برداشت که در این مطلب به بررسی بیشتر این مسئله می پردازیم 

هر آنچه باید در مورد سنگ کیسه صفرا بدانید

نعمت‌‌الله مسعودی، متخصص طب سنتی درباره کیسه صفرا می گوید: "درباره پر شدن کیسه صفرا و روش‌های درمانی آ‌ن»، اظهار داشت: سنگ‌هایی که در کیسه صفرا هستند، بستگی به اندازه متفاوت هستند."

امروزه حتی بسیاری از جراحان نیز معتقد هستند وجود هر سنگی مساوی با انجام جراحی آن نیست؛ به خصوص اگر جداره‌های کیسه صفرا طبیعی بوده و ملتهب نباشد، هیچ حالت اورژانسی برای برداشتن سنگ وجود ندارد.

برخی از پزشکان معتقد هستند فرد سال‌های متمادی می‌تواند با داشتن سنگ کیسه صفرا زندگی کند؛ چرا که ارزش وجود کیسه صفرا برای کارکرد گوارش و هضم غذا بسیار مهم است و این کیسه انبار صفرا در بدن محسوب می‌شود.

در برخی مواقع غذاهایی مصرف می‌کنیم که صفرای طبیعی برای هضم آن کفایت نکرده و بدن اعلام می‌کند که ذخیره‌های اضافی صفرا برای گوارش غذا ترشح شود.

بعضی غذاهای ملایم نیز مصرف می‌شود که همین صفرای موجود روزانه نیز برای آن کفایت می‌کند اما بدن بر اساس سنگینی غذا، صفرا را از کیسه صفرا برداشته تا کار هضم غذا آسان شود.

 در هم‌خوری‌های غذایی و مصرف با هم غذاهای سرد و گرم از جمله دلائل ایجاد سنگ کیسه صفراست، سنگ کیسه صفرا حتی در سنین کودکی نیز دیده می‌شود.

البته موضوع مهم این است که عجله‌ای در برداشتن کیسه صفرا نداشته باشیم؛ چرا که افرادی که کیسه صفرای خود را زود جراحی می‌کنند، معمولاً همواره با نفخ، سوءهاضمه، سنگینی و دل‌دردهای شکمی درگیر می‌شوند.

در طب سنتی روش‌های درمانی برای درمان سنگ کیسه صفرا وجود دارد که بستگی به شرایط بدنی فرد از آنها استفاده می‌شود.


بیشتر بدانید : بدون کیسه صفرا می توان زندگی کرد +مراقبت های بعد از جراحی

بیشتر بدانید : رژیم غذایی برای کنترل درد و علایم سنگ کیسه صفرا

بیشتر بدانید : پاکسازی کبد و دفع سنگ کیسه صفرا با سرکه انگبین


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: farsnews.com