گل كلم‌ها را به قطعات كوچك تقسیم كرده و با آب و نمك می‌پزیم. هنگامی كه پخته شد آنها را در سبدی ریخته و می‌گذاریم آب آنها كاملا گرفته شود.

مواد لازم برای 6 نفر: گل‌كلم: متوسط یك عدد ـ تخم مرغ: 6 عدد ـ پیاز سرخ كرده: 2 تا 3 قاشق سوپخوری ـ روغن: 3 قاشق سوپخوری ـ زعفران: كمی ـ جوش‌شیرین: 1 قاشق مربا خوری ـ نمك و فلفل به میزان لازم.

طرز تهیه:

گل كلم‌ها را به قطعات كوچك تقسیم كرده و با آب و نمك می‌پزیم. هنگامی كه پخته شد آنها را در سبدی ریخته و می‌گذاریم آب آنها كاملا گرفته شود. حالا با چنگال آنها را كمی نرم می‌كنیم. در ظرفی دیگر تخم‌مرغ‌ها را شكسته و كمی نمك و فلفل هم به آن اضافه می‌كنیم. آنها را می‌زنیم تا خوب با هم مخلوط شوند. سپس زغفران را در كمی آب جوش وجوش شیرین را در كمی آب سرد حل كرده و به تخم‌مرغ‌ها اضافه می‌كنیم. پیاز داغ و گل‌كلم‌هایی كه كاملا خنك شده‌اند به مایه تخم‌مرغ اضافه كرده و تمام مواد را بخوبی مخلوط می‌كنیم. سپس روغن را در ظرفی كه مناسب سرخ كردن باشد ریخته و می‌گذاریم كمی داغ شود. در نهایت مایه كوكو را داخل ظرف ریخته و حرارت را كم می‌كنیم تا بخوبی سرخ شود. بعد از سرخ شدن آن‌ را به تكه‌هایی تقسیم كرده و بر می‌گردانیم تا طرف دیگر كوكو هم سرخ شود.
 
گردآوری :گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع: jamejamonline.ir
مطالب پیشنهادی:
خورش هویج
غذایی سبك برای مبتلایان به دیابت
خورش‌ خلال‌ كرمانشاهی
پیراشكی با خمیر آماده
طرز تهیه بهترین پنکیک!!