سبزی پلوی شب عید را کاملا گیاهی درست کنید!
سبزی پلو با ماهی غذای اصلی شب  عید ما ایرانیان است. اما کسانی که رژیم گیاهخواری دارند از خوردن این غذای خوش مزه محروم اند. این بار سبزی پلوی شب عید را کاملا گیاهی درست کنید.

شمایی که نمی‌توانید و نمی‌خواهید سبزی پلوی شب عید را با ماهی سرخ شده میل کنید، یک بار آن را با این پنیر خوش طعم گیاهی امتحان کنید. عاشقش می‌شوید.

مواد لازم برای سبزی پلوی گیاهی برای 4 تا 6 نفر

3 پیمانه برنج
3 پیمانه سبزی پلویی خرد شده
2 حبه سیر ریز خرد شده
1 ق چ رنده پوست پرتقال 
6-4 برش پنیرهالومی (برای هر نفر یك برش)
آرد سوخاری به میزان لازم
2 ق س آبلیمو
1 عدد پیاز متوسط رنده شده
روغن به میزان لازم
1 ق چ  زردچوبه
1 ق چ ادویه   
1 ق چ  فلفل قرمز
زعفران دم کرده به میزان لازم
نمك به میزان لازم

 

طرز تهیه سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخواران

برنج را بشویید و  همراه نمك خیس كنید. سبزی پلو را خیلی ریز خرد كنید و كنار بگذارید. سیر را هم كاملا ریز خرد و با سبزی مخلوط كنید.   در قابلمه‌ای مناسب آب جوش بیاورید و برنج را اضافه كنید. بعد از ١٢-١٠ دقیقه كه برنج جوشید ،آن را آبكش كنید.  حالا سبزی و رنده پوست پرتقال را به برنج آبكش شده اضافه و به آرامی مخلوط كنید.

كف قابلمه روغن بریزید و ته‌دیگ دلخواه را قراردهید. مخلوط برنج با سبزی و سیر را روی آن ریخته و غذا را دم كنید. در ظرفی پیاز رنده شده و آبلیمو را مخلوط كنید. برش‌های هالومی را هم در این مخلوط قرار دهید و خوب با مواد آغشته كنید تا طعم‌دار شوند.

در ظرفی دیگر آرد سوخاری، زردچوبه، ادویه، فلفل و نمك را مخلوط كرده و برش‌های هالومی طعم‌دارشده را در آن بغلتانید و  سپس در روغن سرخ كنید.    بعد از دم كشیدن پلو مقداری از آن را با زعفران مخلوط كرده و برای تزیین استفاده كنید.   سبزی پلوی دم كشیده و آماده را در دیس كشیده با پلو زعفرانی تزیین كنید و همراه هالومی‌های سرخ شده سرو كنید .

 

از کجا بخریم؟

پنیر هالومی را از فروشگاه های عرضه مواد گیاهی تهیه کنید .

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : ashpazi.hmg.ir