خوشبو کردن خانه با چند روش ساده و ارزان قیمت!!
یک کدبانو باید علاوه بر تمیز نگه‌ داشتن خانه و نظافت بصری آن، مراقب خوش‌ بو بودن خانه هم باشد و نگذارد اتاق‌ های خانه بوی نامطبوع بگیرند. روش‌ های ساده‌ ای وجود دارد که می‌ توان با کمک آن‌ ها بوی خوشی در فضای خانه به‌وجود آورد. در ادامه به آن‌ ها اشاره می‌شود

 رمز و رازهای داشتن خانه‌ ای همیشه خوشبو

سلیقه بویایی‌تان را بررسی کنید

به‌ طور کلی دارچین، بابونه، میخک، ترنج، نعناع کوهی یا هندی، وانیل، استوقودوس، پرتقال، گریپ‌فروت، لیمو، اکالیپتوس، گل رز، کندر، زنجبیل تازه و... مواد و گیاهان خوش بویی هستند که یا خودشان یا اسانس و روغن‌ آن‌ها را می‌توانید بنابر سلیقه‌تان انتخاب کنید و درون دستگاه رطوبت‌ساز(بخور) بریزید. چند دقیقه بعد از روشن‌ شدن دستگاه  بوی خوشی درخانه می‌پیچد.

بیشتر بدانید : خوشبو نگه داشتن خانه با چند روش ساده

از خواص گیاهان غافل نشوید

اگر چنین دستگاهی در منزل ندارید، می‌توانید مقداری از آن‌ها را در ظرفی از آب بریزید و روی حرارت بگذارید، بعد از به جوش آمدن، حرارت را کم کنید و از بوی متصاعد شده از آن لذت ببرید. همچنین می‌توانید شوفاژ و بخاری را جایگزین گاز کنید. به این نکته هم توجه کنید که هر گیاه و ماده‌ای خاصیت ویژه ای دارد، مثلا وانیل و استوقودوس خواب‌آور ، بابونه، ترنج، لیمو و پرتقال  آرامش بخش هستند و شما می‌توانید بنابر نیازتان از این مواد استفاده کنید.

از پنبه کمک بگیرید

مقداری پنبه را به‌صورت گلوله درآورید و آن را در مخلوط وانیل یا هر اسانس مورد علاقه‌ای که می‌خواهید بزنید و داخل ظرفی در اتاق‌های‌تان بگذارید، خیلی سریع بوی خوش آن فضای اتاق‌تان را عطرآگین می‌کند.

خوشبو کردن خانه با چند روش ساده و ارزان قیمت, رمز و رازهای داشتن خانه‌ ای همیشه خوشبو

در فضای خانه اسپری کنید

یک بطری اسپری‌کننده بردارید و درون آن مقدار مساوی آب و آب‌لیموترش بریزید و روی پرده‌ها یا مبل‌ها و در فضای خانه اسپری کنید، بوی خوش لیمو در خانه‌تان می‌پیچد. می‌توانید به جای لیمو از روغن‌های معطری که مورد پسندتان است   استفاده کنید.

از عود استفاده کنید

یک راه دیگر آغشته کردن دستمال گردگیری به اسانس مورد علاقه‌تان و تمیز کردن خانه با آن دستمال است تا بوی خوش همه خانه را آکنده کند. راه آسان‌تر برای خوش بو کردن خانه، استفاده از عود است که به راحتی در فروشگاه ها در دسترس است. اگر تابه‌حال عود روشن نکرده‌اید، پیشنهادمان این است که از رایحه‌های خنک و آرام مثل جنگل شروع کنید تا اذیت نشوید.

چراغ خانه هم کارگشاست

چند قطره از اسانس مورد علاقه‌تان را روی لامپ و چراغ خانه بچکانید و چراغ را روشن کنید، بعد از کمی گرم شدن چراغ، بوی آن در خانه می‌پیچد.
 نکته مهم| قبل از خوش بو کردن منزل‌تان، مطمئن شوید خانم باردار و کودک یا فرد مبتلا به آسم و حساسیت در خانه نیست و مشکلی برای هیچ‌کس‌ پیش نمی‌آید.
بیشتر بدانید : خانه ای خوشبو با چند تکنیک ساده!!

بیشتر بدانید : بوی موندگی و هوای بد درون خانه را چگونه از بین ببریم؟

بیشتر بدانید : آشپزخانه بدبوی تان را خوشبو کنید

بیشتر بدانید : با دو خوراکی خوش طعم یک بوگیر عالی درست کنید


 

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com