این ایده نیز جزو ایده های مرسوم در دکوراسیون اتاق مستر است که منهای تاثیرات قابل توجهی که به لحاظ روانشناسی، در گردش انرژی، دارد، به جهت آنکه بخشی از احساس نیاز فرد به دیده شدن را برای وی تامین می کند، به طور کلی، احساس خوبی را در اتاق ایجاد می کند.

اتاق پدر و مادر یا اتاق زن و شوهر که در اصطلاح به آن اتاق مستر – master هم گفته می شود، یکی از فضاهایی است که می توان با ایده های خلاقانه آن را به فضایی دلنشین و متناسب با سلیقه افرادی که قرار است لحظات استراحت خود را در آن بگذرانند، تبدیل کرد.

 آسمان پرستاره در اتاق شما!
یکی از اقداماتی که به تازگی برای طراحی اتاق مستر رایج شده و جزو ایده های بسیار جالب هم است و از طرف کسانی که برای طراحی اتاق خود به دکوراتورهای حرفه ای مراجعه می کنند، مورد استقبال واقع شده، استفاده از نقاشی روی سقف اتاق است. این نقاشی ها می تواند با توجه به سبکی که دکوراسیون بر مبنای آن طراحی می شود، متفاوت باشد. برای مثال، ممکن است فردی از نقش آسمان روی سقف اتاق استقبال کند، فرد دیگر از نقوشی مانند خطوط درهم و برهم استقبال کند یا هر نقش دیگر!
اما آنچه بیش از هر نقش دیگری در مورد سقف اتاق مستر مرسوم شده و به نظر زیباتر از دیگر نقش ها هم هست، آسمانی تاریک با ستاره های روشن است که با استفاده از لامپ های کوچک ریز به عنوان ستاره، طرح زیبایی را برای سقف اتاق ایجاد می کند. بر اساس تجربه، تاکنون هر کس به هر شکلی از این طرح استفاده کرده است، طرحی زیبا ایجاد شده که کاملا با سلیقه فردی که دکور برای وی انجام می شود، همخوانی دارد.

در اتاقتان، مرکز توجه باشید!
ایده دیگری که برای زیباتر کردن اتاق مستر، می توان مورد توجه قرار داد، نصب آینه در بالای تختخواب است.
این ایده نیز جزو ایده های مرسوم در دکوراسیون اتاق مستر است که منهای تاثیرات قابل توجهی که به لحاظ روانشناسی، در گردش انرژی، دارد، به جهت آنکه بخشی از احساس نیاز فرد به دیده شدن را برای وی تامین می کند، به طور کلی، احساس خوبی را در اتاق ایجاد می کند. دلیل آن هم به این اصل کلی روانشناسی برمی گردد که اصولا تمام انسان ها، بدون استثنا، میل به دیده شدن دارند و به همین خاطر است که هر فرد در زمان های مختلف برای اطمینان از آراستگی ظاهری خود، در مقابل آینه می ایستد و ظاهر خود را دید می زند.
از طرف دیگر، استفاده از آینه به ترتیبی که گفته شد، فضای اتاق را بزرگ تر جلوه می دهد و این امر هم یکی از مهم ترین عواملی است که باعث رواج استفاده از آینه در اتاق مستر می شود.
البته، برخی مواقع دیده می شود که بعضی افراد از این گونه دکور کمتر استقبال می کنند و ممکن است به بهانه های مختلف، مخالف کاربرد آینه بالای تخت باشند، اما در یک دید کلی، استفاده از آینه می تواند مزایا و زیبایی های قابل توجهی را برای این گونه فضاها ایجاد کند.

 یک هارمونی زیبا!
یکی دیگر از ابتکاراتی که کمک می کند اتاق مستر زیباتر و خلاقانه تر دکور شود این است که یکی از دیوارهای اتاق با روتختی ست شود. این دیوار می تواند دیواری باشد که روی آن پنجره و پرده قرار دارد یا دیواری که یکدست است و پنجره ندارد! این ست کردن می تواند یا از نظر رنگ باشد، یا طرح یا حتی بافت! حتی می توان رو تختی را با پرده هم ست کرد.
استفاده از دو عنصر همرنگ، هم بافت یا هم طرح، جذابیت و تنوع خاصی به اتاق می دهد.حال اگر این ست کردن در دیوارهایی بدون پنجره صورت می گیرد، این دیوار بهترین مکان برای نصب تابلوهای شما هم محسوب می شود.

 کتیبه های سنگی روی دیوار!
یکی دیگر از ایده هایی که به زیبا شدن اتاق مستر کمک می کند استفاده از کتیبه های سنگی روی دیوارها یا به فاصله کمی از دیوار است.
استفاده از کتیبه های سنگی بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که فرد تمایل به استفاده از آینه در اتاق مستر نداشته باشد.
به این ترتیب، می توان با کنده کاری، نقوش زیبا و موردپسند فردی که دکور برای اتاق وی صورت می گیرد، با استفاده یا بدون استفاده از نورپردازی های خاص، فضای زیبایی را در اتاق ایجاد کرد. البته استفاده از سنگ در اتاق بستگی به میزان هزینه ای دارد که فرد در نظر دارد برای اتاق خود بپردازد؛ گاهی می توان این گونه طرح ها را بر روی سنگ هایی ساده و ارزان قیمت تر نقش بست. حتی مواد آماده ای هم به همین منظور در بازار موجود است که افراد می توانند برای زیباتر کردن فضای اتاق خود از آن استفاده کنند.

طراحی تختخواب؛ کلاسیک و مدرن!
یکی دیگر از طرح هایی که برای اتاق مستر، هم در سبک های مدرن و هم کلاسیک توصیه می شود این است که چهار گوشه تخت را به صورت ستون بالا بیاوریم.
اگر سبک مورد استفاده در دکوراسیون سبک کلاسیک است، می توان روی این ستون ها متناسب با سبک مورد استفاده، از نقوش مورد علاقه استفاده کرد. استفاده از حریرهای رنگی یکی دیگر از ایده های کاربردی برای تزیین این ستون هاست.استفاده از پرده های ریش ریش، بین ستون های تختخوابی که در دکور سبک مدرن در اتاق واقع شده است، هم ایده جالبی است که برای خلق زیبایی در این سبک توصیه می شود.

هنر عکاسی را به خدمت بگیرید
برای خلق جذابیت بیشتر در اتاق مستر، همانطور که در دیگر اتاق ها، همچون اتاق کودک و... هم گفته شد استفاده از هنر عکاسی و تبدیل عکس ها به تابلوهایی به اندازه یکی از دیوارهای اتاق یا بخشی از آن، می تواند فضا را بسیار زیبا کند.
تصویر زنی را درنظر بگیرید که موهای او در عکس در جهت باد به حرکت درآمده، می توان با قرار دادن این عکس در امتداد دیواری که پنجره بر روی آن قرار گرفته به عنوان مکانی که از آنجا باد به داخل می وزد هارمونی جالبی را خلق کرد.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : sarmayeh.netمطالب پیشنهادی :
نمونه هایی زیبا از تزئینات درخت کریسمس
وسایل خاص ، اتاق نشیمنی متفاوت برای شما خلق می کنند
مامان، بابا کجا درس بخونم؟
چگونه با وسایل معمولی اتاق خوابی خاص بسازید؟
چطور کاشی آشپزخانه را با کابینت ست کنیم؟