شما می‌توانید بدون صرف هزینه‌های گران انباری‌های کوچکی ایجاد کنید اما به شرطی که بتوانید مکان مناسب برای این کار پیدا کنید. در این مقاله چند انباری کوچک برای دفتر کاری که احیانا در خانه تان دارید پیشنهاد می‌کنیم.
 
شما می‌توانید بدون صرف هزینه‌های گران انباری‌های کوچکی ایجاد کنید اما به شرطی که بتوانید مکان مناسب برای این کار پیدا کنید. در این مقاله چند انباری کوچک برای دفتر کاری که احیانا در خانه‌تان دارید پیشنهاد می‌کنیم.  
 
وسایل غیر قابل استفاده
 
خانم‌های خانه معمولا از انبوه کاغذهای باطله و وسایل کوچک غیر ضروری در خانه  شکایت می‌کنند. می‌توانید کاغذها و ورق نامه‌های غیر قابل استفاده تان را داخل یک سبد بگذارید و سبد را به دیوار  آویزان کنید. می‌توانید تخته یادداشت و یا سبدهایتان را با میخ به دیوار نصب کنید. برای استفاده بهینه از فضای اتاق، وسایل کوچکی مانند برچسب‌ها، کاغذهای یادداشت، و روبان‌ها را هم در یک سبد سه طبقه مانند عکس فوق قرار دهید. 
 
شیشه شفاف
 
در این قوطی شیشه‌های شفاف می‌توانید خودکارها , ماژیک‌ها ,گیره‌های کاغذ  و وسایل کوچک دیگر را در این شیشه‌ها انجام دهید. این شیشه‌های شفاف به شما کمک می‌کنند تا راحت تر وسایل مورد نیازتان را پیدا کنید، می‌توانید برای درپوش این شیشه‌های نخ یا ریسمانی قرار دهید که راحت تر باز شوند. 
 
جعبه‌های طرح دار
 
ایجاد یک انباری کوچک و ساده بسیار راحت است اما به شرطیکه بدانید مکان مناسب انباری کجاست و چگونه باید آن را ایجاد کنید. به عنوان مثال، ما در این قفسه ساده چند جعبه و سبد بزرگ قرار داده ایم تا صاحب خانه براحتی بتواند وسایل غیرضروری خود را در این قفسه جای دهد. معمولا هنگام خرید لباس، صاحب بوتیک آن را در جعبه به شما تحویل می‌دهد. می‌توانید از جعبه‌های لباس تان برای این کار استفاده کنید. دفتر یادداشت‌ها، کاغذهای باطله و کتاب‌های تان را در آنها به طور منظم بچینید تا انباری شما نظم و ترتیب داشته باشد و براحتی بتوانید وسایل موردنیازتان را پیدا کنید.
 
جاذبه مغناطیسی
 
یک آهن ربای مغناطیسی مخصوص چاقو را روی دیوار نصب کنید. سعی کنید این دیوار را نزدیک قفسه و یا کابینت‌های آشپزخانه تان قرار دهید و قلاب‌های کوچک به آویزان کنید . حالا می‌توانید اشیاهء کوچک خود را به این قلاب‌ها آویزان کنید.
 
در دسترس تان قرار دهید
 
آیا می‌خواهید که کارت‌ها و کاغذهای کاری تان در دسترس تان باشد؟ به جای اینکه کارت‌های مربوط به کارتان را در کشو بیندازید، آنها را در یک ظرف غذای آلومینیومی قرار دهید. این طرف‌ها اندازه‌های مناسبی دارند که شما بتوانید همه نوع کارتی را در آن قرار دهید. می‌توانید کارت‌های خودتان را از کارت‌های دیگر شرکت‌ها و سازمان در ظرف مجزایی قرار دهید. 
 
سینی آهن ربایی
 
می توانید از یک سینی آشپزخانه برای ایجاد تخته یادداشت تان استفاده کنید. از این تخته برای نصب کاغذها و یادداشت‌های مهم و روزانه کاری تان استفاده کنید. 
 
تخته ای برای نصب وسایل مختلف
 
از دیوار خالی خانه تان برای ایجاد یک انباری کمک بگیرید. یک تخته دارای آهن ربا روی دیوار نصب کنید، و عکس‌ها و کاغذهای یادداشت تان را روی آن بچسبانید. این روش، بسیار ساده و ارزان است به علاوه اینکه کاغذا یادداشت‌های شما در دیدرس شماست. 
 
استفاده از ظرف‌های دور ریختنی
 
کنسروهای سوپ، بهترین وسیله برای نگهداری قلم و خودکار و لوازم تحریر است. می‌توانید این ظرف‌ها را به پشت یک قفسه توری وصل کنید و آن را به دیوار نصب کنید.
 
یک قالب کیک
 
این قالب کیک بیش  از این که در آشپزخانه برای شما مفید باشد , در کشو میزتان به دردتان خواهد  خورد. برای اینکه وسایل کوچک تان  در کشو میز گم نشوند، می‌توانید یک قالب کیک در کشو میزتان قرار دهید و هر بخش از ان را به یک وسیله اختصاص دهید.
 
جایی برای یادداشت‌ها
 
پول تان را برای خریدن تخته یادداشت هدر ندهید – یک پارچه نقاشی شده بردارید و به دیوار نصب کنید . می‌توانید از این پارچه به عنوان تخته ای برای نگهداری یادداشت‌هایتان استفاده کنید. برای اینکه سطح پارچه شما مغناطیسی شده و یادداشت‌ها را به خود بگیرد، یک ورق آهنی بردارید و به آن وصل کنید. این تخته یادداشت زیبا را بالای میزتان نصب کنید تا نکات مهم همیشه جلو چشم تان باشد.
 
جایی برای مدادرنگی‌ها
 
آیا از جمع آوری مدادرنگی‌های بدون بسته بندی خسته شده اید؟ یک دستمال سفره خوش رنگ بردارید و آن را مانند تصویر ذیل درست کنید تا بتوانید آنها را در این دستمال قرار دهید. برای این کار یک سوم دستمال را تا کنید و لبه‌های دستمال را بدوزید. سپس جیب‌های باریکی را به فاسله دو اینچ درست کنید تا بتوانید مدادهایتان را در آنجا بگذارید.  
 
ترکیب و هماهنگ کنید
 
برای اینکه وسایل مختلف اتاق کارتان را بتوانید جمع آوری کنید، چند جعبه و گلدان مختلف انتخاب کنید. می‌توانید از حراجی فروشگاه‌ها قفسه‌های ارزان قیمتی برای اتاق تان بخرید تا کتاب‌هایتان را نیز در آنجا قرار دهید. البته توجه داشته باشید وسایلی که می‌خرید و به اتاق تان اضافه می‌کنید با هم هماهنگ باشند تا در عین کارآمد بودن، ظاهر زیبا و دلنشینی به اتاق شما بدهند.
 
استفاده از یک قفسه چهارگوش
 
به جای اینکه کاغذهای تان را لوله کنید و کف اتاق تان بیندازید، یک قفسه چهارگوش به دیوار اتاق تان نصب کنید و هر کدام از کاغذهایتان را لوله کنید و به صورت مجزا در قسمت‌های خالی قرار دهید. به این ترتیب کاغذهای شما همیشه در دسترس تان خواهند بود و براحتی قابل شناسایی هستند. 
 
 
تهیه و ترجمه: گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
استفاده از دو رنگ مکمل سبز و قرمز در متحول کردن اتاق نشیمن!
چند راه برای داشتن آپارتمان دلباز
دکوراسیون ساحلی برای ویلای شما
ایجاد اتاق رخت شویی داخل انباری
خانه‌تان را زیبا کنید: 12 پروژه برای آخر هفته  

 

 
 

X