سرد شدن رابطه جنسی، 5 متهم اصلی را بشناسید!!
 سرد شدن رابط جنسی یکی از مشکلاتی است که بیشتر زوج ها با آن درگیر هستند و این مشکل تاثیر مسقیمی روی روابط زن و شوهر می گذارد. در این مقاله قصد داریم 5 دلیل اصلی سرد شدن رابطه جنسی زوجین را بررسی کنیم

5 متهم سرد شدن رابطه جنسی

 آمادگی، انتخاب و مراقبت از رابطه سه مفهوم اساسی برای داشتن یک زندگی مشترک از قبل ازدواج تا بعد آن هستند؛ به عبارتی بعد از آمادگی و انتخاب، وظیفه اصلی زوج ها تازه شروع می‌ شود و آن وظیفه مراقبت از رابطه زن و شوهری است. تداوم و پایداری رابطه عاشقانه مستلزم توجه به سه بعد اساسی عشق است؛ رابطه عاشقانه یعنی رابطه‌ ای که در آن سه بعد صمیمیت، تعهد و کشش وجود داشته باشد. صمیمیت به این معناست که ما در رابطه با همسرمان به وی پیوند نزدیک و احساس تعلق داشته باشیم و بتوانیم عمیق‌ ترین و خصوصی‌ ترین افکار و احساسات‌ مان را با او در میان بگذاریم. تعهد به این معناست که ما خودمان را ملزم به این موضوع کنیم که در شرایط سخت رابطه‌ مان را با وی حفظ کنیم و در نهایت کشش یا میل به این معناست که ما نسبت به همسرمان میل و رغبت جنسی شدید داشته باشیم. پس پایداری و دوام زندگی‌ مشترک مستلزم رابطه زناشویی مطلوب بین زوج هاست و نارضایتی جنسی به سرعت زمینه را برای سردی روابط بین زوج ها یا به اصطلاح طلاق‌ جنسی فراهم می‌کند که می‌تواند به پرخاشگری و بدرفتاری در خانواده، افسردگی و دیگر اختلالات روان شناختی، خیانت زناشویی، طلاق، جدایی و... منجر شود. باتوجه به این که به رغم اهمیت زیاد این موضوع کمتر به آن پرداخته شده، در این مطلب به دلایل اصلی و عمده طلاق و نارضایتی جنسی در زندگی زناشویی اشاره خواهد شد.
 

بیشتر بدانید : رابطه جنسی تان به این دلایل سرد شده است + راه حل

سرد مزاجی یکی از زوج ها

این همان مشکلی است که شادی و نشاط را در رابطه زوج ها از بین می‌برد و باعث ناکامی یکی از آن ها در رابطه می‌شود. در این حالت یکی از زوج ها تمایلات   کمی دارد و در برابر درخواست‌های همسر خود مقاومت می کند و حاضر به رابطه   نیست؛ موضوعی که در بلند مدت آثار مخربی برای زوجی دارد که   طبیعی است و درخواست دارد.

آشنا نبودن با انتظارات متفاوت 2 جنس

بارها در جاهای مختلف و همین صفحه خانواده و ‌مشاوره به تفاوت‌های بین زن و مرد در نگاه‌شان به مسائل جنسی اشاره کردیم و گفتیم که برای زن‌ها رابطه جنسی از چند ساعت قبل از اتاق‌خواب و هم‌خوابی شروع می‌شود و زن برای این رابطه نیاز به درک، توجه و محبت دارد تا به عبارتی در اتاق‌خواب آماده شود. حال آن‌که مردها برای رسیدن به آمادگی در  رابطه‌جنسی فقط به چند لحظه زمان نیاز دارند. بسیاری از زوج ها از این تفاوت‌ها آگاهی ندارند که در بسیاری مواقع خانم‌ها در رابطه احساس نارضایتی و درک نشدن دارند.
 

صمیمی نبودن زوج ها

بعضی از زوج ها می گویند که از ابتدا به همسرشان علاقه نداشته و به دلیل فشار خانواده و تحت شرایط نامناسب ازدواج کرده‌اند و از همان ابتدا تمایل   کمی به همسر خود داشته‌اند. علت آن را این‌گونه بیان می کنند که همسرشان را دوست نداشته‌اند و از بودن با همسرشان لذت نمی‌برند. بعضی از زوج ها هم می‌گویند که به مرور زمان  در رابطه با  همسرشان سرد شده‌اند و صمیمیت‌شان با همسرشان کاهش یافته است. هرچه هست، کاهش صمیمیت بین زوج ها به سردی جنسی کشیده خواهد شد.

سرد شدن رابطه جنسی، 5 متهم اصلی را بشناسید!!
سرد شدن رابطه جنسی، 5 متهم اصلی را بشناسید!!

تنوع ندادن به رابطه جنسی

برقراری رابطه جنسی همیشه و به یک صورت به مرور زمان باعث تکراری شدن رابطه و یکنواختی آن می‌شود به گونه‌ای که در بسیاری از مواقع نیاز است که زوج ها با تنوع در پوشش، تنوع در مکان و محیط و همچنین نحوه رابطه   به زندگی‌مشترک غنای بیشتری بدهند. در همین زمینه زن و مرد با رسیدگی به خود و رعایت نظافت و نکات‌بهداشتی به افزایش قوای جنسی همسر خود کمک کنند.

وجود اختلالات جنسی

وجود اختلالات جنسی از قبیل زود انزالی، دیرانزالی، مشکلات نعوظ، کاهش میل‌جنسی و واژنیسموس با مقاربت دردناک از جمله اختلالات جنسی هستند که هر یک به نحوی باعث ایجاد مشکل در رابطه جنسی زوج ها می‌شود و نارضایتی جنسی آن ها را به دنبال خواهد داشت.‌ به عنوان مثال مردی را در نظر بگیرید که خیلی زود  به نقطه اوج می‌رسد و  خانم ایشان با انبوهی از امیال جنسی ارضا نشده در رابطه رها می‌شود و تکرار این موضوع در بلند مدت مشکلات زیادی از جمله طلاق‌ جنسی را در پی خواهد داشت.

اولین و مهم‌ ترین توصیه برای درمان

برای راهکارهای درمانی در این زمینه نمی‌توان چند توصیه کلی داشت و در صورت ایجاد طلاق جنسی و مشکل در رابطه جنسی به عنوان اولین راه‌حل، خوب است که علت آن را بیابیم. آیا علت این است که به همسرم علاقه ندارم یا متاسفانه آدمی هستم که به لحاظ جنسی دچار تنوع‌طلبی شده‌ام یا نیاز دارم که تنوعی اساسی به رابطه‌جنسی با همسرم بدهم، آیا علت این مشکل ناشی از اختلالات جنسی است یا از تفاوت‌های زن و مرد در این رابطه آگاهی کافی ندارم؟ و... . مراجعه به روان شناس یا مشاور خانواده در چنین مواقعی، ضروری به نظر می‌رسد.
بیشتر بدانید : اگر شوهرتان این نشانه ها را دارد، یک مرد سرد در رابطه زناشویی است!!

بیشتر بدانید : در رابطه جنسی، دلیل سرد شدن شوهرتان چیست؟

بیشتر بدانید : رابطه جنسی بین من و همسرم سرد شده است!

بیشتر بدانید : مشکلات یک زناشویی سرد و راه حل آن!


گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com