عشق واقعی شما را برای آنچه هستید می خواهد پس نگران نباشید. با ایمان قدم بردارید و خود واقعیتان را نشان دهید.

دستورالعمل ها
1- همیشه با خودتان صادق باشید.
شما به صورت بی نظیر و ویژه ای توسط یک خالق دوست داشتنی خلق شده اید. اگر فکر می کنید که باید کس دیگری غیر از خودتان باشید برای اینکه نیاز های طرف مقابلتان را پر کنید باد بگویم که بسیار در اشتباهید. عاشق واقعی شما را برای آنچه که واقعا هستید و آن چیزی که به رابطه می آورید و برعکس دوست دارد
 
 
2- ارتباط عمیق با یکدیگر برقرار کنید.
رابطه سالم عمیق تر از احساسات سطحی است. با وجود اینکه ممکن است شما دو نفر وقتی در کنار هم هستید خیلی خیلی به هم بیایید چه در کنسرت و یا در دورهمی های خانوادگی یا حتی در کلیسا یا سینما آیا وقتی تنها هستید حرفی برای گفتن به هم دارید؟ آیا اتفاقاتی که در مکالمه شما اتفاق می افتد معنی دار و عمیق است یا اینکه سطحی و بی مصرف هستند؟ آیا شما آرزو های شخصی تان را به هم توضیح می دهید، رویاها و آرمان های خود را با هم درمیان می گذارید و یا اینکه فقط در مورد هوا و غذا با هم حرف می زنید؟ آیا شما روی هم حساب می کنید؟ یا گوشهای شنونده یکدیگر هستید؟ به هم نصیحت های خوب می کنید یا اینکه بی توجهید؟ مکالمه های خوب، صادقانه و عمیق می تواند شما را به طور واقعی به هم متطل می کند. وقتی شک دارید در مورد آن صحبت کنید. همیشه مسیر صحبت های باز را برای خودتان باز بگذارید.
 
 
3- ارزش ها و علایق مشترکتان را با هم شریک شوید.
دلیلی ندارد که علایق مثل هم داشته باشید. در حقیقت داشتن علایق بر عکس به شما کمک می کند تا آنها را با هم شریک شوید. البته مطمئن شوید که حداقل چندین علاقه مشترک با هم داشته باشید برای اینکه مجبور نباشید سر اینکه چه کار کنید یا کجا بروید با هم بجنگید. شما باید با هم اشتراکاتی در مورد مسائل سیاسی، ورزشی، سینمایی، خرید کردن یا موسیقی و .... با هم داشته باشید. در نظر داشته باشید که سازگاری به معنی این نیست که یکدیگر را از علایق شخصی محروم کنید بلکه به این معنی است که در علایق یکدیگر سهیم شوید.
 
 
4- در مورد باورهای معنویتان با هم صحبت کنید.
اگر شما در باورهایتان با هم، هم عقیده نیستید. اینکه هر کدام به چه خدایی علاقه دارید در آینه در رابطه تان به تدریج شکاف ایجاد می کند. سعی نکنید که باور واقعیتان را پنهان کنید و امیدوار باشید که یک روزی بالاخره با آن کناری می آیید. سعی کنید خیلی واضح و راحت در مورد آن صحبت کنبد. یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید : زوجی که با هم دعا می کنند، در کنار هم می مانند.
 
 
5- از افراد منفی دوری کنید.
خیلی مهم است که نکته ای را اینجا متذکر شوم که با وجود اینکه رفتار دوستان و خانواده در ساختن یک رابطه سالم بسیار موثر است، بعضی متاسفانه می توانند دقیقا برعکس باشند. اگر شما شاهد رابطه های نا سالم یا جر و بحث های دوستانتان هستید که به دلیل عدم امنیت آنهاست نگذارید که روی رابطه شما اثر بگذارد. هر دو چه شما و چه زوجتان باید با هم هماهنگ باشید و سعی کنید که افراد منفی را از زندگی عشقیتان بیرون کنید تا اجازه دهید که عشق شما در یک رابطه سالم و هماهنگ رشد کند.
 
 
6- یاد بگیرید با هم بخندید.
این یک مورد اگر لذتی در میان نباشد نیازی به توضیح ندارد و امید چندانی نیست. خنده عشق را زنده نگه می دارد. چیزی پیدا کنید که باعث شود هر دوی شما از ته دل بخندید. رفتار قشنگ و انسان دوستانه و گرایش های دوست داشتنی یک حس کششی مثل آهنربا ایجاد می کند که باعث می شود که همه احساس کنند که به حضور شما دو نفر نیاز دارند. چگونه آن فرد خاص می تواند در مقابل آن خنده شیرین و چشمان براق شما مقاومت کند.
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestle
منیع:مجله الکترونیکی فریا 
 
مطالب پیشنهادی:
چگونه روی دیگران تاثیر گذار باشید
7 قانون ساده فنگ شوی برای بهبود زندگی عاشقانه شما
آیا ازدواج خوب است ؟ برای ازدواج کردن چه زمانی مناسب است ؟
نشانه های این که او به شما علاقه دارد!
آیا او واقعا مرا دوست دارد؟