اگر شما و شریکتان ترجیح می دهید شبها را جلوی تلویزیون بگذرانید تا این که بیرون بروید و فرصتی برای با هم بودن و رلکس کردن داشته باشید باید به شما اخطار کنیم که این چیز خوبی نیست.

در اینجا 10 روش برای شاد بودن با شریکتان مطرح شده بدون این که فیلمی ببینید،بیرون غذا بخورید یا به تماشای فیلم با همدیگر بنشینید؟اینها کارهای روزمره ای هستند که زوجها اغلب برای تفریح و سرگرمی انتخاب میکنند. اما ما انتخابهای بیشتری به شما پیشنهاد میکنیم


خوب زندگی کنید
اگر شما و شریکتان ترجیح می دهید شبها را جلوی تلویزیون بگذرانید تا این که بیرون بروید و فرصتی برای با هم بودن و رلکس کردن داشته باشید باید به شما اخطار کنیم که این چیز خوبی نیست.
زیرا بعد از مدتی احساس میکنید که کنار هم بودنتان یکنواخت و کسل کننده شده است و نیاز به یک تفریح جدید دارید ؟در جوامع امروزی تلویزیون تاثیر بدی روی روابط خانواده ها گذاشته و اکثر خانواده ها به جای با هم بودن و حرف زدن و فعالیتهای تفریحی معتاد به این جعبه جادویی شده اند.
 
 
توصیه های ما انواع چاشنی برای زندگیهای  یکنواخت می باشد:

1- ارتباطتتان را تنظیم کنید:
بیشتر وقتها سالی یک هنرمند و شوهرش مایکل اشنباخ عادت دارند که تفریحهای هیجانی را امتحان کنند. آنها هنگامی که به پیک نیک میروند دو نفره موتور سواری یا دوچرخه سواری را امتحان میکنند . سالی میگوید:
 من خودم عاشق اینم که پشتش بشینم و محکم نگه اش دارم .او میگوید که همراه با همسرش به فکر تجربه های جدیدی هستند مثل سر خوردن روی چمن با تیوپ یا قایق سواری وقتی به کنار ساحل میروند.

2- تجربه سحر انگیز:
به گفته زوجی دیگر آنها تفریح ساده تری را انتخاب کردند .
تماشای پرندگان و مناظر جدید و آثار باستانی . این کار  آنطور که بنظر میاد خسته کننده نیست.ما برای رفتن به اخرین تعطیلات به جایی توافق کردیم که پرندگان هستند. همیشه به فکر دیدن جاهایی هستیم که وجود دارد و ما ندیده ایم و در کوچکترین فرصتی برنامه ریزی میکنیم که به جاهای مختلف برویم.
 

3-تفریحات آبی
یک زوج در بوستون با 2 فرزندشان به زندگیشان روحیه بخشیده و اخیرا با تورهای مختلف به قایق سواری روی رودخانه( رافتینگ ) می روند. کری یادآوری می کند: ما خندیدیم،همدیگر را خیس کردیم،زمان دلپذیری با هم داشتیم. و برای بدن ما انرژی بخش بود و به نوعی برایمان ترس آور.شب هنگام شام خوردیم و گرچه تنمان کوفته بود اما احساس خوبی داشتیم وچنان می خندیدیم که هرگز نمی توان چنان طولانی  شاد بود.
 

4- نشستن کنار هم و دستان یکدیگر را لمس کردن
جنیفر زن خانه دار با یک بچه 2 ساله و شوهرش برنامه نویس پر مشغله کامپیوتر همیشه به آرامی به  تماشای تلویزیون می نشینند اما هفته پیش تصمیم گرفتن کنار یکدیگر نشسته در حالی که دستانشان در دست هم می باشد با هم خاطرات خوبشان را مرور کنند و حرف بزنند . جنیفر می گویدکیک چیز شوک آور کشف کردیم.گاهی یک ذره آگاهی و یک ذره تغییرات می تواند همه چیز را تغییر دهد.
 

5- رقصیدن
باور کنید رقصیدن با همسرتان خیلی به بهتر شدن روابطتان کمک میکند . امتحان کنید . علاوه براینکه روحیه تان نیز بهتر میشود
 


6 - بازی با یکدیگر:
بازی های دو نفره مثل بدمینتون یا با هم دویدن  یا  شطرنج . بستگی به نوع علاقه تان دارد .ماریو و همسرش یوگا را ترجیح می دهند میگوید:
بعد از این که ما به آرامی هماهنگ می شویم مربی مان چیزهای متفاوتی را آموزش می دهدبایستی به آرامی در منزل قدم زد و فکر کنیم که چطور از درون حرارت بیرون می زند و تعادل خودمان را حفظ کنیم
 

7-صحبت در باره خوانده ها
سارا و دن از نظر کاری بسیار پر مشغله اند ،مدرسه و فرزند جدید باعث شده از خیلی چیزها دست بکشند اما فقط عاشق خواندن کتاب صوتی از CD   هنگام مسافرت جاده ای هستند . در واقع مسافرت با ماشین جذابتر است چون می توانیم بجای تمرکز بر رانندگی بد می توانیم به داستانی گوش بسپاریم و متمرکز بشویم (من تند می رانم و دن بسیار بی جنبش) بنابر این هریک از ما برنامه ریزی میکنیم که به مسافرت برویم و قصه و کتاب گوش  دهیم .
 

8- زوجی که با هم اند و با هم می مانند
مارتا یک زن خانه دار است او میگوید من جایگاهم و نقش کلیدی زن را در خانه میدانم . همیشه همه چیز را در نظر دارم. بچه ها و همسرو و نیازهایشان . گاهی به آنها دستور میدهم که کارهایشان را انجام دهند و گاهی با مهربانی بار آنها را به دوش میکشم .
او می گوید: من زمانی را هم برای خودم گذاشته ام. به ورزش میروم و به خودم میرسم و گاهی نیز با همسرم خلوت میکنم .ما می توانیم بمدت 3 ساعت با هم بودن را مدیریت کنیم  و می توانیم همه دلخوریهایمان را بهبود بخشیم . با هم قدم میزنیم و سینما میرویم و ....
 

9-موارد جدید
اشکالی ندارد زمانی که رو ی کاناپه نشستید و فیلم مورد علاقه تان را می بینید یکدیگر را در اغوش بگیریداما زمانهایی را هم به پیک نیک بروید یا در پیاده روی با هم صحبت کنید .
 
برای شریکتان روزی ایجاد کنید که سورپرایز گردد.
بلیط کنسرت،اپرا یا نمایش بخرید از پیش بینی لذت ببرید.شرنج تان را بهتر کنید یا یاد بگیرید چگونه در محل اول قرار بگیرید کتابی را با هم بخوانید به یک قطار تفریحی بروید برای یک رودخانه یا مصب بومی قایق پارویی کرایه کنید به اسکیت بروید بازار کشاورزی محل خودرا ببینید و برای یکدیگر غذا درست کنید امکاناتی پایان ناپذیر وجوددارد.
 
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ

مطالب پیشنهادی:
توصیه هایی برای خانمها در بهبود روابط زناشویی!
5 تا از بزرگترین دروغ هایی که مردان می گویند
عاشق ماندن پس از ازدواج! چگونه؟
توصیه هایی به زوجها در خصوص نحوه کنار آمدن با مشکل نازایی!
تاثیر روابط قبل از ازدواج در زندگی متاهلی