در كشورهای دیگر در سیستم آموزشی به نوجوانان و جوانان آموزش داده می شود كه تحت فشار و اجبار زندگی مشترك را آغاز نكنند.

بیشتر مردها تمایل دارند با دختران و زنان جوان ازدواج كنند و به عنوان ابزار فخر فروشی و تفاخر استفاده می‌كنند

یك وكیل دادگستری با بیان ‌این‌كه در ازدواج‌هایی كه زوجین تفاوت سنی زیادی نسبت به یكدیگر دارند، عمدتا به دنبال منفعت مالی و اقتصادی هستند، گفت: دختر و پسرهای جوانی كه با افراد مسن‌تر از خود ازدواج می‌كنند معمولا به ازدواج به شیوه معامله نگاه می‌كنند.

به گزارش فارس مشكلات مالی باعث گرایش دختران جوان به ازدواج با افراد مسن شده‌است و از طرفی ممكن است پسرهایی كه مشكلات مالی دارند با دختران و زنان مسن ولی با وضعیت مالی مناسب ازدواج كنند.

كارشناس مسائل حقوقی گفت: زمانی كه دختری جوان با پسر یا مردی كه مسن‌تر از خودش است ازدواج می‌كند در آینده دچار مشكلاتی خواهد ‌شد؛ چون از لحاظ روحی و اخلاقی با یكدیگر متفاوت هستند. ضمن این‌كه در هر ۲ صورت انگیزه مالی و اقتصادی وجود دارد.

این‌گونه تصور می‌كنند" من جوانی را می‌دهم و در مقابل پول و وضعیت مالی خوب را بدست می آورم".

به گفته کارشناسان مسائل حقوقی وقتی فاصله سنی بین زوجین افزایش می‌یابد مشكلات و اختلافات نیز زیاد می‌شود.

در كشورهای دیگر در سیستم آموزشی به نوجوانان و جوانان آموزش داده می شود كه تحت فشار و اجبار زندگی مشترك را آغاز نكنند. تأثیرات فرهنگی جانبی باعث می‌شود كه جوانان ما بدون تفكر اقدام به ازدواج كنند و از روی اجبار و فشار محیط، افرادی را برای ازدواج انتخاب كنند كه از لحاظ سنی تفاوت بسیاری با آنها دارد.

خانواده‌ها معمولا با این نوع ازدواج‌ها مخالف هستند و دختر و پسرها معمولا به شیوه معامله به این نوع از ازدواج ها نگاه می‌كنند، آنها به عنوان یك امر مقدس به ازدواج نگاه نمی‌كنند. اغلب جوانانی كه به ازدواج‌های با تفاوت سنی زیاد تمایل دارند، این‌گونه تصور می‌كنند" من جوانی را می‌دهم و در مقابل پول و وضعیت مالی خوب را بدست می آورم". طبیعی است كه وقتی زندگی شكل معامله می‌گیرد مسلما مشكلاتی را در پی خواهد داشت.

 در خیلی از موارد به دلیل عدم مشورت با خانواده و یا مخالفت‌ آنها، دختر و پسر نمی‌توانند زندگی مشترك را ادامه دهند. 

 عدم حمایت خانواده‌ها از فرزندان می‌تواند باعث انتخاب نادرست فرزندانشان شود. ضمن این‌كه باید بررسی شود آیا افرادی كه با همسر خود تفاوت سنی بالایی دارند به شكل معامله ازدواج كردند و یا این كه نه واقعا یكدیگر را دوست دارند و به توافق واقعی رسیده‌اند؟

اغلب خانم‌هایی كه در این‌گونه ازدواج‌ها قرار می‌گیرند به دلیل این‌كه مانند یك كالا مبادله می شوند، دچار مشكلات روحی می شوند.

مراجعه به پرونده های این چنینی نشان می‌دهد این دسته ازدواج‌ها بیشتر به خاطر یك منفعت اقتصادی صورت می‌گیرد و از طرف دیگر بیشتر مردها تمایل دارند با دختران و زنان جوان ازدواج كنند و به عنوان ابزار فخر فروشی و تفاخر استفاده می‌كنند، همان گونه كه ماشین بنز آخرین مدل سوار می‌شوند تمایل دارند همسرشان نیز جوان باشد تا فخر فروشی كنند.

البته باید این نكته مهم را مدنظر قرار داد كه اغلب خانم‌هایی كه در این‌گونه ازدواج‌ها قرار می‌گیرند به دلیل این‌كه مانند یك كالا مبادله می شوند، دچار مشكلات روحی می شوند.

جوانان و دوستان عزیز! ازدواج گوهر گرانبهایی است که در صورت هماهنگ بودن معیارها و شرایط در طرفین می تواند شما را به پیشرفت و ارتقا سوق دهد . و راه های رشد و نشاط شما را فراهم آورد. بنابراین در انتخاب، نهایت دقت را داشته باشید و از کسب راهنمایی بزرگترها دریغ نکنید تا یاری دیرینه و همتایی موافق را بر گزینید.

 

بیشتر بدانید : چرا دختران جوان دوست دارند با مردان مسن ازدواج کنند؟


گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ

www.seemorgh.com/lifestyle
منبع: خانواده سبز