دانستن نکات و داشتن لوازم مهم تریست که یک زندگی زناشویی شاد و پایدار به ارمغان می آورد . در این مطلب به اهم آنها اشاره می کنیم.
داشتن یک خانه خوب ، ماشین و لوازم لوکس زندگی ، شاید در نگاه اول به نظر برای یک زندگی ، جذاب و فریبنده باشند ، ولی این ها لوازمی نیستند که زندگی زناشویی را دلچسب و موفق کنند .
دانستن نکات و داشتن لوازم مهم تریست که یک زندگی زناشویی شاد و پایدار به ارمغان می آورد . در این مطلب به اهم آنها اشاره می کنیم.

1 - عشق و تعهد 
عشق همانند مغز و نتیجه تعهد به دیگریست . بسیار فراتر از احساسی گذرا ، فیلم یا پوستر و یا رومانی عاشقانه . احساسی با فراز و نشیب زیاد ، ولی نهایتا تعهدی پایدار برای همیشه و این به معنای عشق واقعیست . عشق تعهدیست در همه سختیها و آسانی ها و شادی و غم های زندگی.

2 - صداقت جنسی
صداقت جنسی در یک ازدواج فراتر از صرفا جسم ماست . این صداقت شامل چشمان  ، فکر ، قلب و روح ماست . وقتی فکر و توجهمان را به نگاه کردن به تصاویر یا فیلم های غیر اخلاقی منحرف می کنیم ، یا وقتی در رویاهایمان به کس دیگری غیر از همسرمان فکر می کنیم ، این صداقت را زیر پا گذاشته ایم . باید مواظب نگاه و فکرمان باشیم و آن را به شریک زندگیمان اختصاص دهیم . مواظب باشید که از هر چیزی به جز همسرتان ، که سر راه نگاه و فکر و قلب شماست دوری کنید.

3 - فروتنی
همه ما کاستی هایی داریم و روابط متقابل این کاستی ها را سریع تر از هر چیز دیگری در دنیا ،  آشکار می کنند. یکی از پایه های ساختن یک زندگی سالم ، قبول این اصل است که شما کامل نیستید و ممکن است گاهی اشتباهی کنید و نیازمند بخشش طرف مقابل باشید  . حس برتری نسبت به طرف مقابل شما را از پیشرفت در زندگی مشترکتان باز می دارد .به محض اینکه چنین حسی در زندگی به شما دست داد ، فورا یک مداد بردارید و سه چیزی را که همسرتان در آن از شما بهتر است بنویسید . این تمرین ساده به شما کمک می کند که فروتنی داشته باشید و فروتنی زندگی شما را به بهترین شکل  پیش می برد.

4 - بردباری و گذشت
از آن جا که هیچ کس کامل نیست ، بردباری و گذشت همیشه در رابطه زناشویی لازم و ضروریست. زوجین در یک زندگی موفق یاد می گیرند که بردباری بی نهایت و گذشت بی اندازه نسبت به شریک زندگیشان داشته باشند . آنها اشتباهات گذشته یکدیگر را به رخ هم نمی کشند ، بلکه خوبی های دیگری را برای خود و او باز گو می کنند.سعی نمی کنند اشتباهات دیگری را مقابله به مثل یا تلافی کنند. بخشش شریک زندگی قلب تان را برای عشق ورزیدن او ، آزاد و راحت تر می کند.

5 - زمان
روابط بدون گذشت زمان شکل نمی گیرند . برای داشتن هر رابطه موفقی باید زمان مفیدی را به همدیگر اختصاص دهیم . داشتن زمان با کیفیت ، منوط به صرف کمیت کافی زمان با همدیگر است . رابطه شما با همسرتان از هر رابطه دیگری که در زندگی دارید عمیق تر و مهم تر است ، پس سعی کنید هر روز زمان مفیدی را صرفا برای وقت گذراندن با همسرتان اختصاص دهید و هر چند وقت یک بار با هم در بیرون از خانه وقت بگذرانید.

6 - صداقت و اعتماد
صداقت و اعتماد پایه و اساس هر چیز سلامتی در ازدواج است ، ولی بر خلاف بیشتر مواردی که در این لیست وجود دارد ، اعتماد مساله ای زمان بر است . شما در یک لحظه می توانید از خود بی خود شوید و سرسپرده و شیدا شوید و اعتماد همیشه امری زمان بر است  .اعتماد بعد از هفته ها و ماهها و سالها به وجود می آید . وقتی آنچه می گویید هستید باشید و آنچه را که می گویید انجام دهید ، کم کم اعتماد حاصل می شود . پس از همین حالا شروع کنید . اگر قبلا کاری کرده اید که اعتماد همسرتان را از دست داده اید می توانید سخت تر تلاش کنید.

7 - ارتباطات
طرفین در یک زندگی مشترک موفق بیش از هر چیز با هم در ارتباطند و تا حد امکان با هم مشورت می کنند . در مورد برنامه فرزندانشان ، لیست خرید از فروشگاه و قبض های پرداختی و... همچنین آن ها در مورد آرزوها و رویا هایشان ، ترسها و نگرانی هایشان با هم صحبت می کنند . آنها فقط راجع به تغییراتی که در زندگی فرزندانشان رخ می دهد صحبت نمی کنند ، بلکه در مورد تغییرات قلب و روحشان هم با هم صحبت می کنند . اعتماد و بردباری و صداقت و...همه بعد از داشتن ارتباط موثر به وجود می آیند.

8 - از خود گذشتگی
با وجودیکه شاید در نگاه اول به نظر نیاید ، ولی بسیاری از ازدواج ها به دلیل خودخواهی طرفین یا یکی از آن ها از هم می پاشد.ریشه تقصیرات را به گردن دیگری انداختن ها و کمبود روابط و...همه در همین خود خواهی نهفته است . فرد خود خواه فقط به خود توجه و اعتماد دارد . صبر تحمل کمی از خود نشان می دهد و سعی نمی کند که بیاموزد چگونه می تواند همسر موفقی باشد.آرزو ها و رویاها و زندگی تان را به شریک زندگی خود بدهید و با هم زندگی کردن را شروع کنید.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : parsine.comمطالب پیشنهادی :
دو گام اصلی و مهم برای داشتن ازدواج موفق
چه معیارهایی برای یک ازدواج موفق بایست در نظر داشت
برخی از معیارهای ازدواج که کم تر به آن‌ها توجه می‌شوند!
راز یک ازدواج موفق، داشتن دوست است!
5 شرط اصلی یک ازدواج موفق چیست؟