آیا مدام در هنگام کار کردن خوابتان می گیرد؟ این مشکل تعداد بسیار زیادی از اشخاص است، بعضی ها حتی در هنگام کار بهتر خوابشان می برد در اینجا چند نکته متفاوت و جالب برای بهتر کار کردن را با هم مرور می کنیم.

 
رهایی از خوابالودگی هنگام کار: آیا مدام در هنگام کار کردن خوابتان می گیرد؟ این مشکل تعداد بسیار زیادی از اشخاص است، بعضی ها حتی در هنگام کار بهتر خوابشان می برد. اما راه حلهایی برای این مشکل آزاردهنده وجود دارد:
-در معرض نورخوشید قرار بگیرید، هر چقدر بیشتر نور به شما بتابد، بدنتان بهتر بیدار می ماند، حتی اگر نور طبیعی نیست، در معرض لامپ و نور زیاد قرار بگیرید.
-در وضعیت ناراحت قرار بگیرید، شاید عجیب به نظر بیاید اما اینطوری می توانید سرپا بمانید! مثلاً نشستن بر روی صندلی که نمی شود رویش راحت لم داد، یا در معرض سرما قرار بگیرید، کت خود را درآورید تا سردتان شود! بله درست است. یک لیوان آب یخ بنوشید و خوردن مایعات بیشتر عواقبی در پی دارد که شما را مجبور به بلند شدن از جایتان می کند.
-هنگام غذا کاملاً سیر نشوید، بسیاری از افراد وقتی معده شان پر می شود، خوابشان می گیرد، مخصوصاً وقتی سرکار هستید. طوری نخورید که نتوانید از جا حرکت کنید، مقداری را برای خانه بگذارید.
-کار فیزیکی انجام دهید، هر 20 تا 30 دقیقه از جا بلند شویدو دوری بزنید. مخصوصاً اگر مدام پشت رایانه نشسته اید، از یک جا نشستن طولانی بپرهیزید.
-چرت زدن کمک بزرگی می کند، از ساعت ناهار یا استراحت خود استفاده کنید و خواب کوتاهی داشته باشید زیرا تاثیر بسیار مهمی بر شما خواهد داشت.
-گوش دادن به موسیقی نیز مفید است اگر اجازه دارید موزیک پلیر خود را همراه داشته باشید و آهنگهایی گوش کنید که خواب آور نباشد.
شناسایی تیپ شخصیتی افراد در محل کار نیز به شما کمک می کندتا بدانید با هرکس چطور کنار بیایید:
-فرد همه چیز دان، معمولاً شخص متکبری ست که درباره همه چیز نظر می دهد. وقتی با آنها مقابله کنید، حالت دفاعی به خود می گیرند. این افراد نقاط حساس رفتاری دارند و پرخاشگرند و نمی دانند چطور یک تعارض را مدیریت کنند.
-شخص نق نقو که نقطه مثبتی درباره هیچ چیز به نظرش نمی رسد. بجای یافتن راه حل همیشه شکایت می کند. به هر کسی چیزی متفاوت می گوید. این شخص نیاز دارد تا تکنیک های حل مشکلات را یاد بگیرد و همواره نظرات منفی اش را به اطراف پرتاب نکند!
-شخص منفعل، این همکاران معمولاً ایده ای نمی دهند و اجازه نمی دهند دیگران بفهمند طرفدار چه هستند. به عبارتی دهان بین نیز هستند و به راحتی نظراتشان دستکاری می شود.
احساساتشان درباره مسایل مختلف، ثابت است و ترجیح می دهند وارد کشمکش نشوند. این اشخاص مورد توجه و احترام بخصوصی نیستند.
-شخص زورگو، که رفتار دیکتاتورگونه و ترساننده دارد تا همه را با خود موافق کند. عقب نشینی نمی کند و دیگران را مقصر می داند. این اشخاص ذهن بسته ای دارند و برای اثبات نظر خود از کاری دریغ نمی کنند.
-شخص بله قربان گو، که با هر نظری موافق است، کمی با شخص منفعل متفاوت است. بر این نوع شخصیت نمی توان اعتماد کرد زیرا فقط یک حرف را یاد گرفته.
-شخص نه گو یا منفی نگر که غیرقابل انعطاف است ، به دیگران طعنه می زند ومی تواند باعث ایجاد مشکلات جدی برای همکاران خود شود.
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:مجله الکترونیکی فریا
 
مطالب پیشنهادی:
خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند 
 چطور آرامش خود را حفظ کنیم؟
حرف زدن در مورد مشکلاتتان به شما کمک میکند
چطور معلمی کارآمد در کلاس باشیم؟
عصبانی بشوید، برایتان خوب است
 
 
 
 

X