7 عادت اشتباه زنانه که باید ترک کنید!!
همه ما یک سری عادت هایی داریم که می تواند در زندگی ما مخرب و اشتباه باشد. در قدم اول ما به عنوان خانم خانه باید بتوانیم عادت‌ های مخرب را شناسایی و در نهایت در قدم بعدی آن‌ها را از زندگی خود و خانواده حذف  کنیم. در ادامه این عادت های اشتباه را به شما معرفی می کنیم

خانم ها، این 7 عادت اشتباه را ترک کنید

 همه ما یک‌ سری عادت‌ هایی داریم که به‌ صورت ناخود‌آگاه آن‌ ها را هر روز انجام می‌ دهیم. این یکی از  قابلیت‌ های مغز است که برخی کارها را، به صورت پشت سرهم تکرار می‌ کند و آن‌ها برای ما تبدیل به عادت می‌ شود. نکته مهم این است که عادت‌ های ما مفید هستند یا مخرب؟ در قدم اول ما به عنوان خانم خانه باید بتوانیم عادت‌ های مخرب را شناسایی و در نهایت در قدم بعدی آن‌ها را از زندگی خود و خانواده حذف  کنیم.
 

بیشتر بدانید : 5 عادت غلطی که باید در سال جدید کنار بگذارید!!

انجام چند کار همزمان، ممنوع

اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که چند کار همزمان را انجام ‌می‌دهید، برای‌تان خبر خوبی ندارم. انجام چندین کاری در یک زمان باعث می‌شود شما تمرکز و انرژی لازم و کافی را روی کار نگذارید و نتوانید آن را به درستی مدیریت کنید. ضمن این که شما را خسته خواهد کرد و بازدهی شمارا پایین می‌آورد.

نگویید نمی‌ توانم

معمولا خانم‌ها در مقابل انجام دادن کارها یا حتی در مقابل رویاهای‌شان یک کلمه را به کار می‌برند: «نمی‌توانم». در حقیقت با گفتن نمی‌توانم شما شانه از زیر انجام دادن کارها خالی می‌کنید. پس از این به بعد به جای نمی‌توانم بگویید انجام می‌دهم.

از مقایسه خودتان با دیگران دست بردارید

این روزها همه ما در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخیم و ناخودآگاه ظاهر یا حتی سبک زندگی‌مان را با دیگران مقایسه می‌کنیم. این مقایسه باعث هجوم افکار منفی به ذهن تان خواهد شد. شما فقط باید با یک نفر مقایسه شوید و آن خودتان است.

7 عادت اشتباه زنانه که باید ترک کنید!!
7 عادت اشتباه زنانه که باید ترک کنید!!,خانم ها، این 7 عادت اشتباه را ترک کنید

صحبت‌ های منفی را متوقف کنید

حتما شما هم در طول روز یک‌سری صحبت‌های منفی را از اطرافیان، دوستان یا همکاران‌تان خواهید شنید. مغز که مثل یک آهن‌ربای بزرگ عمل می‌کند، تمام این صحبت‌های منفی را جذب خواهدکرد و باعث خواهد شد شما احساس افسردگی کنید. چرا از این قابلیت آهن‌ربایی مغزمان برای جذب انرژی‌های مثبت استفاده نکنیم؟ سعی کنید از امروز در ساعات خالی خود در هنگام آشپزی، رانندگی یا حتی پیاده‌روی، پادکست‌های مثبت و انگیزشی گوش دهید و سطح انرژی خود را بالا ببرید.

برای رفع مشغولیت‌ های ذهنی، برنامه‌ ریزی کنید

تا به حال برایتان پیش آمده که دچار مشغولیت ذهنی باشید و هیچ کدام از کارهای‌تان درست و به موقع پیش نرود؟ معمولا اکثر خانم‌ها به‌دلیل مشغله زیاد، کارهایشان سر وقت و به موقع پیش نمی‌رود. در این مواقع قطعا عصبی می‌شوید و سطح استرس و اضطراب‌تان بالا خواهد رفت. شما باید بتوانید مشغولیت ذهنی خود را ازبین ببرید. برای این کار فقط یک راه دارید، برنامه ریزی کنید.

هرچه پیش آید خوش آید را فراموش کنید

خیلی از ما زندگی را بر پایه یک جمله می‌دانیم؛ «هرچه پیش آید خوش آید» اما زندگی فقط بر پایه شانس نیست. شما باید بتوانید اهداف بلند و کوتاه مدت خود را مشخص کنید و در راستای رسیدن به آن‌ها گام بردارید.

بدترین دشمن خود نباشید

گاهی اوقات ممکن است افکار خودسرزنشگر سراغ ما بیایند. مثلا در حال خوردن هستیم و با خود بگوییم «کمتر بخور. تو خیلی زشت و چاق هستی» یا صبح که خودمان را جلوی آینه نگاه می‌کنیم به این فکر کنیم که «چقدر صورت‌مان پف دارد». در واقع این افکار، ما را از درون می‌شکنند و نابود می‌کنند. شما باید بهترین دوست خود باشید و خودتان را تشویق و تحسین کنید. هرروز با خودت تکرار کن «تو زیباترین زن دنیا هستی».بیشتر بدانید : عادت های بدی که شادی شما را به تاراج می برد!!

بیشتر بدانید : عادت های بدم را چگونه ترک کنم؟

بیشتر بدانید : در سال جدید این اشتباهات رایج را اصلاح کنید

 

 

 گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: khorasannews.com