شرایط ادامه تحصیل دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه‌های خارج اعلام شد
مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه‌های خارجی را اعلام کرد.

اطلاعیه ای درباره شرایط انتقال دانشجویان علوم پزشکی به دانشگاه های خراج منتشر شد

بر اساس اطلاعیه مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت،به منظور تسهیل انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، افرادی که در دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند در صورتی که شرایط این وزارتخانه داشته باشند می توانند به دانشگاه‌های داخل کشور انتقال یابند.

 کسب حدنصاب معدل در مقاطع مختلف تحصیلی، شامل معدل کتبی دیپلم حداقل 16 و معدل پیش‌دانشگاهی حداقل17، گذراندن حداقل 36 واحد درسی (طبق سرفصل دروس رشته مربوط در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور)، با حداقل معدل 15 در دانشگاه خارجی مورد تایید وزارت بهداشت و شروع به تحصیل در خارج از کشور در دوره اصلی رشته‌های علوم‌پزشکی تا قبل از تیرماه 1397 از مهم ترین شرایط برای انتقال دانشجویان شاغل در دانشگاه‌های خارجی به دانشگاه‌های داخل کشور است.

بر اساس وزارت بهداشت در صورت موافقت این وزارتخانه با انتقال دانشجویان متقاضی به دانشگاه‌های داخلی، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های داخل کشور به‌عهده‌ متقاضی بوده و شهریه‌ این دسته از افراد معادل ریالی شهریه‌ای است که در دانشگاه‌های خارج از کشور پرداخت می‌نموده‌اند.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه انتقال دانشجویان خارج از کشور معاونت آموزشی وزارت بهداشت و ارسال مدارک موردنیاز از طریق سامانه مذکور درخواست خود را ثبت و در این خصوص اقدام کنند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir