فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر از دستگیری متهم به قتلی پس از پنج سال فرار خبر داد.


سرهنگ نورائی در تشریح خبر دستگیری متهم به قتلی پس از گذشت پنج سال، گفت: در 27 اسفند ماه سال 86 وقوع یک فقره درگیری منجر به جرح در حوالی خیابان «باغ‌فیض» به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش شد که مجروح نیز توسط مردم به بیمارستان منتقل شد.

وی با بیان اینکه ماموران با حضور در بیمارستان دریافتند که مجروح 28 ساله به علت شدت جراحات وارده ناشی از برخورد جسم تیز و برنده (چاقو) جان خود را از دست داده است، گفت: با مرگ مقتول پرونده‌ای تحت عنوان «قتل» پیش‌روی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی گشوده شد و آنان در اولین گام و در بررسی از محل حادثه و ثبت اظهارات مشهود دریافتند که ضارب جوانی 26 ساله است که مدتی در محل حادثه و در آستانه سال جدید اقدام به پهن کردن بساط جراحی می‌کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه با کشف این سرنخ، تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی محل سکونت این فرد آغاز شد، گفت: ماموران با حضور در محل سکونت این فرد دریافتند که وی پس از اطلاع از فوت مقتول، متواری شده است.

نورائی با بیان اینکه تلاش کارآگاهان ادامه داشت اما سرنخی از محل مخفی‌گاه این فرد به دست نیامد، گفت: پس از گذشت پنج سال، ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی در پی رصد پرونده‌های معوقه دریافتند که ضارب به نام «اکبر» دوباره به اسلامشهر بازگشتند و به امر خرده‌فروشی موادمخدر روی آورده است.

وی با بیان اینکه با شناسایی محل اختفای متهم به قتل، وی در عملیاتی ضربتی دستگیر شد، گفت: این دستگیری در حالی رخ داد که در پی عدم توفیق تحقیقات پلیسی در شناسایی مخفی‌گاه متهم به قتل و دستگیری آن، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ارسال و از سوی قضات این شعبه متهم به قتل به صورت غیابی «محکوم به قصاص نفس» شده بود.

نورائی در ادامه با بیان اینکه متهم در اظهارات خود ضمن قبول بزه انتسابی عنوان کرد که در آستانه نوروز اقدام به دست‌فروشی در خیابان «باغ‌فیض» می‌کرد، گفت: وی در تشریح جزئیات روز حادثه عنوان کرد که برای پهن کردن بساط دست‌فروشی به محل همیشگی رفته که مشاهده می‌کند فرد دیگری (مقتول) در محلی که او دست‌فروشی می‌کرد، بساط پهن کرده و به وی اعتراض کرده و این امر موجب نزاع میان آنان شد و سرانجام متهم با ضربات چاقو به سینه مقتول، وی را از پای درآورد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه متهم به قتل به مدت پنج سال به شهرستان بندرعباس متواری و در آنجا مخفی شده بود، گفت: علت و انگیزه اصلی این جنایت پنج ساله، نزاع خیابانی و درگیری در امر دست‌فروشی بود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
آلمان خواستار گام‌های ملموس در مذاکرات ایران و 1+5 شد
اشکال بزرگ قرارداد گازی ایران-پاکستان/ دلایل سقوط قیمت جهانی گاز
توضیح صدا وسیما درباره قطع سخنان احمدی نژاد
جدول/ قیمت روز خودرو
سرقت نافرجام از طلافروشی با کلت پلاستیکی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X