فرمانده انتظامی شهرستان تالش از دستگیری اعضای یک مرکز ترک اعتیاد غیرمجاز دراین شهر خبر داد.
سرهنگ عباس اسماعیلی، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت گزارش و اعلام شکایت مردمی مبنی بر این که یک مرکز ترک اعتیاد بدون مجوز برای ترک اعتیاد معتادان از شیوه‌های غیرمعقول استفاده می‌کند، موضوع مورد بررسی ماموران تالش قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش با بیان اینکه ماموران در بررسی‌های خود از صحت گزارش مردمی اطمینان پیدا کردند، افزود: آنان همچنین مطلع شدند که اعضای این مرکز ترک اعتیاد با تبلیغات کذایی توانسته بودند تعدادی ازمعتادان را به مرکز خود انتقال دهند و توسل به زور و چماق و دیگر روش‌های غیرمنطقی درصدد ترک اعتیاد معتادان برآمده‌اند.

اسماعیلی روش‌های غیرمنطقی این مرکز ترک اعتیاد را ضرب و شتم، کتک کاری شدید، تراشیدن موی سر با تیغ، تراشیدن ابرو، بستن با زنجیر، ریختن آب‌سرد روی افراد تحت درمان، وارد کردن آسیب‌های جسمی، شکستن بینی، دنده و... اعلام کرد و افزود: ماموران بخش کرگانرود تالش موضوع را به مرجع قضایی منعکس کرده و در اجرای دستور قضایی از این مرکز اعتیاد بازرسی به عمل آوردند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این محل بیش از پنج گرم شیشه، آلات و ادوات شکنجه از قبیل باطوم، دستبند پلاستیکی و زنجیر را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش با بیان اینکه ماموران پنج تن از اعضای این مرکز را نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند، گفت: متهمان دستگیر شده در تحقیقات پلیسی به روش‌های غیر منطقی خود برای ترک معتادان نظیر فرو کردن نفتالین در لفافه پارچه‌ به حلق افراد، بستن دست و پای معتادان با قفل، زنجیرکشیدن روی زمین، فرو بردن سربیماران در سرویس بهداشتی، وادار کردن افراد تحت درمان به رقص و ... اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش با بیان اینکه این پرونده هم‌اکنون در حال بررسی است، از شهروندان خواست، در مواجهه به چنین مواردی یا موارد مشابه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 پلیس را در جریان بگذارند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
هزاران موشک سپاه آماده شلیک به منافع حیاتی دشمنان در منطقه است
مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در ایران با بهره‌گیری از تجربه اردن
آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از فردا
روزانه ۷۵ هزار چک برگشت می‌خورد
قطع اینترنت در چه شرایطی مجاز است؟
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X