روزنامه «نيويورک‌تايمز» با اشاره به عکسی که ادعا شد از سايت سپاه‌نيوز برداشته شده، تلاش کرد موفقيت مانور موشکی ايران را زير سؤال ببرد.

به گزارش سرویس بین‌الملل «تابناک»، در این خبر که تیتر نخست شماره روز پنجشنبه «نیویورک‌تایمز» را به خود اختصاص داد، آمده بود: «خبرگزاری فرانسه در ابتدا عكسی را منتشر كرد كه به گفته آنها از سایت سپاه نیوز برداشته شده بود و در آن 4 موشك مشاهده می‌شد.

 
 
خبرگزاری آسوشيتدپرس امروز عكسی را منتشر كرد كه از همان رزمايش و همان زاويه گرفته شده بود و تنها 3 موشك در آن وجود داشت كه به گفته اين خبرگزاری، اين عكس هم از سايت سپاه
گرفته شده است.»
نیویورك تایمز افزود: «بررسی دقیق عكس‌ها نشان داد كه در عكس اول یكی از موشك‌ها به صورت دیجیتالی طراحی شده و در عكس گنجانده شده است و در عكس جدید مشخص شد كه یكی از موشك‌ها عمل نكرده و شلیك نشده است كه موشك چهارم برای پوشاندن آن در عكس
گنجانده شده است.
تصوير مورد ادعای نيويورك تايمز
ضمن اینكه دود زیر موشك‌ها هم از نظر شكل و رنگ و ظاهر شبیه موشك سمت چپ است و تنها یك نقطه سیاه موجود در آن این موشک را از دیگری متفاوت می‌كند.»

این روزنامه سپس تلاش کرد با این مقدمات نتیجه‌گیری کند که سایت مذکور در انعکاس تصاویر مانور از فتوشاپ استفاده کرده است!


بر اساس اطلاعات رسیده به خبرنگار «تابناک»، موشک دوم از سمت راست تصویر با چند ثانیه تأخیر نسبت به موشک کناری با موفقیت پرتاب شده و با این وصف، اهمیت بالای! کشف «نیویورک‌تایمز» مشخص می‌شود.

این در حالی است که اکنون در سایت سپاه نیوز عکس مورد استناد «نیویورک‌تایمز» وجود ندارد.


البته مشاهده محل استقرار موشک‌ها پس از پرتاب هم نشان می‌دهد که موشک‌های مذکور با اندک فاصله زمانی شلیک شده‌اند.