بغضی بزرگ سراسر وجودش را فراگرفته بود و دردی عظيم گلويش را می‌فشرد. با هركلمه می‌شكست و با هر فرو دادن بغض، مرگ را حس می‌كرد.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از كرج، نمی‌دانست چه بگوید و از كجا شروع كند، نمی‌دانست حرف دل بزند و یا غصه زندگی. اما بالاخره پس از كش‌مكشهای بسیار لب به سخن گشود و غم 35 ساله خود را بیرون ریخت.
وی از درد دوران كودكی گفت و غم تنهایی. از بی‌مهری مردم گفت و سخن از عاطفه‌ای كه به قول او معنای واقعی آن را هیچكس درك نكرده است.
این معلول از بی‌تقصیری خود می‌گفت از گناهی ناكرده.
معلولی جسمی حركتی است، با هزاران لرزش دست و صورت، چهره‌اش به نظر شاداب می‌آید اما غمی بزرگ قلبش را می‌فشارد. متأهل است, همسری دارد با قلبی سرشار از عشق.
او نیز همراه و مانند اوست، كمی بهتر اما ....
می‌گوید خداوند همسرم را برای من آفرید تا من تنها نباشم. از بزرگی او گفت، ازمهربانی و صداقتش.
ناگاه صدایش لرزان شد قطره اشكی چون مروارید به روی صورتش غلطید. خاموش شد و برای چند لحظه‌ای سكوت كرد اما زیر لب خدا را صدا می‌كرد.
شیشه سكوت را شكست و گفت: او با این همه بزرگیش مرا خجالت‌زده می‌كند. منی كه حتی نمی‌توانم ذره‌ای از احتیاجاتش را برطرف كنم.
وی گفت: آخر مگر می‌شود با ماهی پنجاه هزار تومان زندگی سخت امروز را گذراند.
دستانش می‌لرزید و چشمانش به پاهای بی‌حركت و بی‌جانش خیره مانده بود.
او می‌گفت: صدای شكستن قلبش را هزاران بار می‌شنوم، فقط میتوانم محبت نثارش كنم اما می‌دانم كه كافی نیست.
آری این حرفهای یك معلول بود كه باز هم امید او را در جریان این زندگی پرتلاطم رها ساخته بود.
این درد مشتركی است كه همه خانواده‌های معلول دارند و این امر توجه مسئولان را در بهزیستی می‌طلبد و مستلزم اجرای طرحها و برنامه‌ریزیهایی است تا اینگونه معلولان مانند دیگر مردم عادی زندگی كرده و از گذر عمر خود لذت ببرند.
خواسته همه این آنها مشترك بود این افراد خواستار تأمین مسكن، ارائه حقوق مكفی، رفع مشكلات درمانی و اجتماعی و اشتغال بودند و از مسئولان خواستند تا با ارائه امكانات آنان را نیز در جمع مردم عادی راه دهند و راه زندگی آنان را در مسیر واقعی خود قرار دهند.
مدیر اداره بهزیستی شهرستان كرج در این باره گفت: ارائه تمامی امكانات به افراد تحت پوشش بهزیستی از عهده این سازمان خارج بوده و برخی از ارگانها مانند شهرداری باید به منظور ارائه خدمات این سازمان را یاری دهد.
سیدقباد وزیری در گفتگو با خبرنگار فارس در كرج افزود: متأسفانه خانواده‌ها و افراد تحت پوشش بهزیستی بر این تصورند كه باید امكاناتی مانند مسكن و اشتغال از سوی این اداره به آنان ارائه شود این در حالی است كه بهزیستی قدرت اجرایی اینگونه اقدامات را ندارد.
وی تصریح كرد: ارگانهایی مانند شهرداری، وزارت مسكن باید با ارائه برنامه‌هایی خدمات ممكن را به افراد تحت پوشش بهزیستی ارائه دهند و برای آنان نیز خدمات رفاهی و شهری مهیا سازند.
مدیر اداره بهزیستی كرج گفت: بهزیستی نیز در این راستا می‌تواند رفع برخی از مشكلات را در این قشر جویا شده و آنان را یاری دهد.
وزیری افزود: با اجرای قانون جامع حمایت از معلولان می‌توانیم تمامی امكانات رفاهی، خدماتی و شهری را برای این افراد مهیا كنیم.
وی گفت: در این راستا بهزیستی كرج به منظور خدمات‌دهی بیشتر به افراد معلول تحت پوشش این اداره خدماتی از قبیل بیمه ارائه كرده است.
این مسئول تصریح كرد: افرادی كه معلولیت شدید داشته باشند از سوی این سازمان آنان را بیمه مكمل تا سقف یك میلیون تومان كرده‌ایم.
وزیری اظهار داشت: در زمینه مسكن نیز اقداماتی از قبیل پرداخت اجاره به شرط تملیك معلولان ضایع نخاعی این شهرستان تا سقف چهار میلیون تومان و از طریق مشاركتها از سوی بهزیستی كرج انجام شده است.
وی گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای معلولان به كارفرمایانی كه این افراد را به كارگیرند تا سقف ده میلیون تومان وام ارائه می‌شود.
مدیر بهزیستی كرج تأكید كرد: تا زمانی كه كارفرمایان از این افراد در محیط كار خود استفاده كنند، بهزیستی هزینه‌های بیمه‌ای معلولان را پرداخت خواهد كرد.
وزیری گفت: در زمینه درمان وارائه امكانات توانبخشی به معلولان و افراد تحت پوشش بهزیستی نیز اقدامات اساسی را انجام داده است و امیدواریم با مشاركتها و همچنین گسترش كمكهای مسئولان به بهزیستی مشكلات ومعضلات این قشر برطرف شود.
در هر صورت چیزی كه در این گزارش بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد وجود انسانهایی از جنس خودمان است كه چرخش روزگار آنان را در این مسیر قرار داده است.
رفع مشكلات اجتماعی، معیشتی و درمانی آنان مهمترین وظایفی است كه مردم و به ویژه مسئولان باید آن را مدنظر داشته باشند.
به گفته وزیری برخی از این افراد كه متأهل نیز هستند به دلیل ناتوانی در كار و عدم تأمین هزینه‌های زندگی مجبورند با حقوقی ماهیانه 30 الی 50 هزار تومان زندگی سخت امروز را سپری كنند.
در حال حاضر 14هزار نفر از معلولان در شهرستان كرج تحت پوشش بهزیستی هستند كه از این تعداد دو هزار و 400 نفر مستمری‌بگیر و حقوق آنان همان 50 هزار تومان در ماه است