پیروزی استقلال تهران مقابل استقلال اهواز
دیدار تیم‌های استقلال اهواز و استقلال تهران با برتری دو بر یک آبی‌های تهران به پایان رسید.

دیدار تیم‌های استقلال اهواز و استقلال تهران از هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر با برتری دو بر یک آبی‌های تهران به پایان رسید. گل‌های این دیدار را برای تیم تهرانی محسن کریمی در دقیقه 73 و میثم مجیدی در دقیقه 90+2 به ثمر رساندند و در سوی مقابل طالب ریکانی در دقیقه 74 تک گل تیم اهوازی را به ثمر رساند.

گزارش نیمه نخست:

در نیمه اول این دیدار بازی محتاطانه‌ای از سوی دو تیم ارائه شد و در دقایقی نیز استقلال اهواز بازی بهتری را ارائه داد ولی در مجموع دو تیم نتوانستند فرصت گلزنی خاصی بدست آورند و نیمه اول این دیدار بدون رخ دادن اتفاق خاصی به پایان رسید.

تنها موقعیت نسبتا مهم این دیدار را استقلال اهواز روی یک ضربه ایستگاهی در دقیقه بیستم به دست آورد که شوت عادل کلاه کج را مهدی رحمتی در دو ضرب مهار کرد.

در اواخر نیمه نخست و بعد از وقفه‌ای که در دقیقه 33 رخ داد بازی با همان روند کندش ادامه یافت و تنها در آخرین لحظات نیمه نخست بود که شوت جابر انصاری با واکنش خوب پرویز کریمی راهی به دروازه استقلال اهواز پیدا نکرد تا در نهایت دو تیم بدون آن که گلی رد و بدل کرده باشند به رختکن بروند.

گزارش نیمه دوم:

با آغاز نیمه دوم شاگردان مظلومی کمی از بازی احتیاطی دست کشیدند و در همان دقیقه نخست نیمه دوم روی خطای کلاه‌کج بر روی خسرو حیدری صاحب پنالتی شدند اما این فرصت را ابراهیمی به دستان پرویز کریمی زد تا حساب کار بدون گل مساوی باقی بماند.

در ادامه بازی به روند آرامش بازگشت تا اینکه در دقیقه 73 پاس خوب جابر انصاری به محسن کریمی با ضربه او همراه شد و استقلال تهران یک بر صفر از هم نام اهوازی‌اش پیش افتاد اما برتری تیم تهرانی خیلی طولانی نبود و یک دقیقه بعد روی یک ضربه ایستگاهی طالب ریکانی موفق شد با شوت سنگینش دروازه استقلال تهران را باز کند و حساب کار یک بر یک مساوی شود.

در دقیقه 81 این دیدار روی پاس 'پروپیچ' برای جابر انصاری، استقلال تهران می‌توانست به گل دوم برسد اما شوت انصاری با اختلاف ناچیزی راهی اوت شد. در سوی مقابل نیز آبی‌های اهواز در دقیقه 88 یک فرصت گلزنی مناسب را از دست دادند. ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود این تیم را عادل کلاه کج به سمت دروازه مهدی رحمتی زد که توپ با اختلافی ناچیز راهی اوت شد.

در اواخر این دیدار و در دقیقه 89 محسن کریمی در مصافی تک به تک با پرویز کریمی قرار گرفت اما توپ او راهی اوت شد ولی این پایان کار نبود و در دقیقه 90+2 در یک رفت و برگشت توپ در داخل محوطه جریمه استقلال اهواز توپ مقابل میثم مجیدی قرار گرفت تا این بازیکن با شوتی محکم دروازه استقلال اهواز را باز کند و حساب کار دو بر یک به سود استقلال تهران شود.

بعد از گلزنی استقلالی‌ها، بازی همچنان ادامه داشت و در دقیقه 90+12 روی پاس خوب کریمی به فخرالدینی این تیم می‌توانست گل سوم را هم به ثمر برساند اما فخرالدینی از یک قدمی دروازه خالی، توپ را به آسمان کوبید. در ادامه این دیدار تلاش آبی‌های اهوازی برای تغییر نتیجه حاصلی نداشت تا سه امتیاز این دیدار به حساب آبی‌های تهران واریز شود.

ترکیب استقلال اهواز: پرویز کریمی، محمد اسماعیل نظر، سعید سالارزاده، مبین میردورقی، طالب ریکانی، عادل کلاه کج، فرزاد آشوبی، حسین بهرامی، میلاد پاک پرور(شاهین مجیدی 69)، محسن حمیدی (علی بیگدلی 86) و حمزه خذیراوی.

ترکیب استقلال تهران: مهدی رحمتی، خسرو حیدری، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، حنیف عمران زاده، جابر انصاری (هرائر مگویان 90+13)، ریوالدو دسوزا (پروپئیچ 63)، امین حاج محمدی، بهنام برزای (محسن کریمی 70)، میلاد فخرالدینی و میثم مجیدی.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir