دیدار حساس منچستریونایتد - آرسنال امشب در تئاتر رؤیا‌ها
حساس‌ترین بازی هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس امشب در اولدترافورد بین منچستریونایتد و آرسنال برگزار می‌شود

منچستریونایتد - آرسنال؛ رؤیاپردازی در تئاتر رؤیا‌ها

آرسنالی‌ها باید در فاصله کوتاهی پس از شهرآورد شمال لندن در یک جدال حساس و مهم دیگر به میدان بروند. از هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس امشب از ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه اولدترافورد توپچی‌ها مهمان منچستریونایتد هستند. آرسنالی‌ها اوج گرفته‌اند و منچستریونایتد هنوز از روز‌های خوبش فاصله دارد. آندره مارینر این نبرد حساس را قضاوت خواهد کرد.

منچستریونایتد؛ یک بازی بزرگ را ببر
واقعیت امر این است که هواداران منچستریونایتد از شرایط تیم‌شان خسته شده‌اند. هیچ مربی‌ای نتوانسته آن‌ها را در این سال‌ها حتی به تیمی که فرگوسن ساخته بود نزدیک کند، چه برسد به اینکه افتخارات تیمِ مربی افسانه‌ای را تکرار کند. ژوزه مورینیو در سومین فصل حضورش در اولدترافورد مثل فصل قبل هم نتیجه نگرفته و از ۴ تیم بالای جدول هم دور شده است. آقای خاص از آینده‌اش خبر ندارد و اگر عذر او را همین حالا هم بخواهند غیرمنطقی نیست، اگرچه بازیکنان منچستریونایتد هم در این شرایط کم‌تقصیر نیستند.

هر زمانی که شیاطین‌سرخ یک یا دو بازی را بردند، بعد از آن با شکست و تساوی‌های متوالی رشته‌های‌شان را پنبه کردند. آن‌ها در ۳ هفته اخیر رنگ پیروزی را ندیده‌اند و امشب هم نبرد سختی در پیش دارند. یونایتدِ این فصل در هیچ بازی بزرگی موفق نبوده و تنها نمایش خوب آن‌ها در نیمه دوم برابر چلسی بود که در نهایت برد را با تساوی عوض کردند. از سیتی و تاتنهام هم باختند و حالا تنها امید مورینیو به کسب نتیجه خوب برابر آرسنال و بعد از آن برابر لیورپول است. رقبای دیرینه‌ای که شکست دادن آن‌ها شاید کمی هواداران را آرام کند.

آرسنال؛ توپچی‌ها به پیش
شرایط اردوی توپچی‌ها با منچستریونایتد کاملاً متفاوت است. آن‌ها پس از سال‌ها مربی سابق‌شان آرسن ونگر را روی نیمکت نمی‌بینند و یک دوران جدید را آغاز کرده‌اند، آغازی که فعلاً شیرین بوده. آرسنالِ امری بعد از ۲ باخت ابتدای فصل هیچ دیداری را نباخته و علاوه بر کسب نتایج خوب، چشم‌نواز هم بازی می‌کند. کافی است نمایش دقایق پایانی جدال با لیورپول برای برگرداندن نتیجه و کسب تساوی و پس از آن شهرآورد شمال لندن برابر تاتنهام را یادآوری کنیم.

همین چند روز قبل در لحظاتی که تاتنهامی‌ها در سودای نمایش خوب چند دقیقه‌ای بودند اِمری با تغییر تاکتیک در نیمه دوم باخت را به بردی قاطع تبدیل کرد تا هوش بالای خود را به رخ بکشد. اگر آرسنال در سال‌های قبل چنین نمایش‌هایی ارائه می‌کرد صدرنشین لیگ برتر بود، اما حالا تیم‌های منچسترسیتی و لیورپول هم اوج گرفته‌اند و چلسی هم شرایط خوبی دارد تا توپچی‌ها تیم چهارم جدول باشند. اگرچه رقابت در لیگ برتر بسیار دشوار است، اما فراموش نکنید اِمری هنوز نیم‌فصل نخست خودش در انگلیس را به پایان نرسانده. حتماً در آینده تیمی که او می‌سازد مدعی قهرمانی لیگ برتر خواهد شد.

آخرین جدال
دیدار برگشت فصل قبل در اولدترافورد با برتری ۲ بر یک منچستریونایتد در دقیقه آخر خاتمه پیدا کرد. برای شیاطین‌سرخ پوگبا و فلینی گل زدند و مخیتاریان تنها گل توپچی‌ها را وارد دروازه تیم سابقش کرد.

آمار بازی
۲۲۸) منچستریونایتد و آرسنال ۲۲۸ جدال در تاریخ داشته‌اند که سهم شیاطین‌سرخ ۹۶ برد و سهم توپچی‌ها ۸۲ برد بوده، ۵۰ بازی هم با نتیجه مساوی پایان یافته است.
۵۲) در ۵۲ نبرد لیگ برتری، منچستریونایتد ۲۴ پیروزی کسب کرده، در حالی که آرسنال ۱۳ مرتبه پیروز شده و ۱۵ بازی هم با تقسیم امتیاز به پایان رسیده است.
۱۶) آخرین مرتبه‌ای که جدال یونایتد و آرسنال در روز‌های میانی هفته برگزار شد به ماه می‌سال ۲۰۰۲ یعنی ۱۶ سال پیش برمی‌گردد که توپچی‌ها با گلِ ویلتورد پیروز شدند.
۶) در ۶ مصاف اخیر، منچستریونایتد ۳ بازی را از آرسنال برده و ۲ بازی را باخته.
۲) شیاطین‌سرخ فصل قبل برابر آرسنال دبل کردند. مرتبه قبلی که یونایتد ۳ بازی متوالی برابر آرسنال را برد به نوامبر ۲۰۱۲ برمی‌گردد.
۱۱) منچستریونایتد در ۱۱ بازی اخیر لیگ برتری در اولدترافورد برابر آرسنال شکست نخورده است.
۳) آرسنال در ۳ بازی قبلی میان‌هفته در لیگ برتر برابر سو‌آنزی‌سیتی، منچسترسیتی و لسترسیتی شکست خورده و حداقل ۳ گل در هرکدام از این بازی‌ها دریافت کرده است.
صفر) ژوزه مورینیو هیچ‌گاه از اونای اِمری شکست نخورده است. آقای خاص ۴ برد و یک تساوی مقابل این مربی اسپانیایی داشته.
۱۰) پیرامریک اوبامیانگ رکورد بی‌نظیری اخیراً ثبت کرده و موفق شده هر ۱۰ ضربه در چهارچوب خودش را وارد دروازه رقبا کند.

مصدومان و محرومان
هر دو تیم برای این بازی مصدومان و محرومان زیادی دارند. در اردوی شیاطین‌سرخ الکسیس سانچس، ویکتور لیندلوف، متئو دارمیان، اریک بایی و مارکوس رشفورد مصدوم هستند و اشلی یانگ هم از حضور در این بازی محروم شده. کونستانتینوس ماوروپانوس، دنی ولبک، ناچو مونرئال، لورن کاسیلنی و مسعود اوزیل مصدوم‌های آرسنال هستند و گرانیت ژاکا هم از حضور در این جدال حساس محروم شده است.

ترکیب احتمالی دو تیم
منچستریونایتد: دخئا، اسمالینگ، جونز، روخو، والنسیا، شاو، اِررا، ماتیچ، پوگبا، لوکاکو و مارسیال
آرسنال: لنو، مصطافی، سوکراتیس، هولدینگ، بیرین، توریرا، گندوزی، کولاشیناتس، رمزی، لاکازت و اوبامیانگگردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی