شب عجیب لیگ قهرمانان اروپا؛ یوونتوس و منچستر باختند
در شب آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا منچستر و یوونتوس شکست خوردند

نتایج بازی های لیگ قهرمانان اروپا

از هفته آخر لیگ قهرمانان اروپا از گروه H  یوونتوس در خانه یانگ بویز به میدان رفت که این بازی با نتیجه 2-1 به سود تیم سوئیسی به پایان رسید. یووه که با ترکیب اصلی به میدان رفت در این بازی شکست خورد اما با 12 امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شد.

 منچستریونایتد در شبی که اشتباهات فردی زیادی داشت در نهایت با دو گل مغلوب والنسیا گشته و گرچه می توانست در صورت پیروزی عنوان صدرنشینی را از آن خود کند، اما در نهایت  به عنوان تیم دوم راهی دور حذفی لیگ قهرمانان شد.

در دقایق ابتدایی والنسیا صاحب توپ و میدان بود و بعد از خلق یکی دو موقعیت نصفه و نیمه در نهایت در دقیقه 16 موفق به باز کردن دروازه یونایتد شد.

بعد از دریافت گل، منچستریونایتد در تلاش برای جبران بود و در دقیقه 26 می توانست به گل تساوی برسد اما ضربه خوان ماتا با دخالت دیاخابی دفع شد.

در دقیقه 36 پل پوگبا روی ارسال فلینی در دهانه دروازه و در شرایطی که دروازه خالی بود، فرصت بسیار خوبی برای زدن گل تساوی داشت اما ضربه او در محوطه جریمه در حالتی نامتعادل به بیرون رفت.

با شروع نیمه دوم والنسیا به گل رسید. پاس در عمق پارخو با اشتباه عجیب فیل جونز و گل به خودی او همراه شد تا یونایتد گل دوم را نیز دریافت کند.

حملات یونایتد ادامه یافت و این تیم در دقیقه 87 با ارسال اشلی یانگ و ضربه سر راشفورد موفق شد یکی از گل ها را جبران کرده و اختلاف را به حداقل برساند.

در لحظات پایانی خوان ماتا فرصت بسیار خوبی را از دست داد و در نهایت والنسیا با نتیجه 1-2 یونایتد را مغلوب کرده و راهی لیگ اروپا شد.

همچنین در دیگر بازی های منچستر سیتی موفق شد با نتیجه 2-1 از سد هوفن هایم بگدرد و همچنین بایرن مونیخ 3-2 آژاکس را شکست داد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir