علی دایی در مصاحبه‌ای مفصل با بخش خبری 20:30، پرده‌ها را کنار زده و با جدیت و صراحت بیشتری درباره مسائل اطراف باشگاه حرف می‌زند.
 
 
گل:این مصاحبه بسیار مهم، یکی دیگر از گفت‌وگوهای سریالی علی دایی است که نشان می‌دهد آنچه که در باشگاه پرسپولیس می‌گذرد، چندان هم دوستانه نیست. بهانه این مصاحبه، حرف‌های قاضی شریفی درباره اعتراض حبیب کاشانی به ارتباط بین وی و علی دایی است. دایی بعد از صحبت راجع به شریفی، از اختلافاتش با لیدرها می‌گوید و این‌که این تحرکات کاملا سازمان یافته است. ظاهرا دایی قصد دارد در پایان فصل حرف‌های دیگری هم بزند که حتی از این هم پرسروصداتر خواهد بود.  مصاحبه جنجالی دایی را بخوانید؛ مصاحبه‌ای که نشان می‌دهد که پایان فصل از همین حالا قابل پیش‌بینی است.

در کمیته انضباطی نامه‌ای دیدیم که نام شخصی که با شما در محل باشگاه درگیر شده بود، به عنوان لیدر مورد تایید باشگاه معرفی شده بود. آن هم پس از آن واقعه و محرومیت آن شخص توسط کمیته انضباطی.

بله همین‌طور است. متاسفانه بعد از آن اتفاق این شخص پنجمین نفری بود که در لیست لیدرهای مورد تایید باشگاه که به فدراسیون فوتبال معرفی شده بود. حالا شما باید تا آخرش را بروید. من دیگر صحبتی نمی‌توانم بکنم. مطمئن باشید لیدر از یک جایی خط می‌گیرد. حتما به او دستور می‌دهند و همین‌طوری نیست که بیاید صحبت کند. به‌نظر من بهتر است این مسائل بماند برای بعد از پایان فصل.

صحبت‌هایی مطرح شده بعد از آقای شریفی که ارتباطاتی به لحاظ کاری میان شما و رییس سابق کمیته انضباطی وجود داشته است.  آیا چنین ادعایی مورد تایید شما هست؟

به هیچ‌وجه چنین مساله‌ای را تایید نمی‌کنم. آقای شریفی از دوستان خیلی قدیمی من بوده‌اند که دوستی 15 ساله و حتی رفت‌وآمد خانوادگی با یکدیگر داشتیم اما از موقعی که رای به ممنوع‌المصاحبه‌بودن بنده صادر کردند، با ایشان قطع ارتباط کردم، اما شاید حالا که از فدراسیون بیرون آمدم، دوباره این دوستی ادامه پیدا کند.

*مثل این‌که از آن رای خیلی دلخور هستید؟

چون به ناحق چنین رای‌ای صادر شد. هنوز هم برای من معلوم نیست که این رای از کجا آمده و چگونه بود. آیا این رای را خود ایشان صادر کردند یا تحمیلی بود یا مسائل دیگر که نمی‌دانم. از آن زمان به بعد، به هیچ‌وجه با ایشان ارتباط نداشتم. حتی به خاطر ایشان با چندنفر از دوستان مشترک قطع ارتباط کردم.

*پس ارتباط خود را با دکتر شریفی را به طور کل تکذیب می‌کنید؟

فکر می‌کنم بیش‌تر از 6 ماه است که با ایشان ارتباط ندارم، اما مطمئن باشید چنین حرف‌هایی نیست که آدم نداند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. همین‌طوری که همه چیز را می‌دانیم سرمان کلاه می‌رود. حالا فکر کنید اطلاع نداشته باشیم چه اتفاقی می‌افتد. بنابراین این مساله را تکذیب می‌کنم چون رای‌ای علیه من صادر شد که در هیچ‌کجای دنیا ندیده بودم. و پس از آن ارتباطم را به طور کلی با آقای شریفی قطع کردم.

* یعنی پایان یک دوستی 15 ساله تنها به خاطر یک رای بود؟

چون من ایشان را طور دیگری می‌شناختم. دکتر شریفی از دوستان من بودند. زمانی که به مشهد می‌رفتم، به دیدن ایشان می‌رفتم. اما از زمانی که این رای برای من صادر شد و کلا از زمانی که آقای شریفی وارد فدراسیون فوتبال شد، نمی‌دانم آن میز چه بود که قدری اخلاق ایشان را عوض کرد. به خاطر همین به طور کل ارتباطم با ایشان را قطع کردم.*گفته می‌شود مساله ارتباط شما و رییس سابق کمیته انضباطی توسط حبیب کاشانی در جلسه هیات‌رییسه فدارسیون فوتبال مطرح شده.

به‌نظر من باید دنبال این بگردیم که منظور چه بوده است. به نظر من باشگاه باید بیاید و از حقوق من دفاع کند. در عرف و دین ما نیز چنین مسائلی درست نباشد که کسی بیاید چنین موضوعی را عنوان کند. اگر آقای کاشانی چنین مسائلی را عنوان کرده‌اند، حتما بروید پاسخ این سوالتان از ایشان بخواهید.

*سعی زیادی شد با آقای کاشانی درباره این مساله صحبت کنیم، اما سرپرست  باشگاه پرسپولیس حاضر نشد راجع به این موضوع با صحبتی داشته باشد.

شما دارید جواب خودتان را می‌دهید. به نظر من بهتر است آقای کاشانی اگر دلیل و مدرکی دارد حتما بیاید با شما صحبت کند.

*مثل این‌که حرف و درد و دل برای گفتن زیاد دارید.

به‌طور حتم خیلی مسائل است که نگفته‌ام. مسائلی را که می‌توانم با دلیل و مدرک ثابت کنم.

*چه مسائلی و چه مدارکی؟

فیلم‌هایی که از سکوها دارم و مدارکی که می‌تواند ادعاهایم را ثابت بکند.

*چه زمانی این مسائل را افشا خواهید کرد؟

الان چند بازی به انتهای فصل مانده و پرسپولیس نیاز به آرامش دارد. همه ما باید به برقراری این آرامش کمک کنیم.اما  مگر می‌شود چندنفر چندین بار به محل تمرین ما بیاید تا آرامش محیط کاری ما را بر هم بزند و کسی نه کاری انجام بدهد نه چیزی بگوید.

*هواداران پرسپولیس در برخورد و گفت‌وگو با ما اظهار ناراحتی می‌کنند که چرا در این قضایا از علی دایی توسط باشگاه حمایت لازم صورت نگرفته است.

به این مسائل کاری ندارم و اصلا راجع به آن‌ها صحبت نمی‌کنم. من خودم را مدیون هواداران می‌دانم. شما هم از هواداران واقعی پرسپولیس بپرسید که چرا. نه این‌که به ورزشگاه بروید و از چند نفر که به قول شما تحت تاثیر بعضی از این لیدرها قرار می‌گیرند و شعار می‌دهند. مطمئن باشید ثابت می‌کنم منشاء این شعارها از کجا بوده. با توجه به مدارکی که در اختیار دارم، چه کسانی را گرفته‌اند که خود نیروی انتظامی نیز به آن‌ها تذکر داده است.

*این اطلاعات چگونه به شما می‌رسد؟

خوشبختانه کسانی را دارم که چنین اطلاعاتی را به من بدهند . این فیلم‌ها را و سایر مدارک را. در این مملکت زندگی می‌کنم و حواسم باید جمع باشد.

*پس چرا شما برخوردی روی پایان دادن به این قضایا انجام ندادید؟

مطمئن باشید اگر تا الان هم کاری نکردم، چون آرامش پرسپولیس را دوست دارم. دوست دارم برخلاف خیلی‌ها با این تیم نتیجه بگیرم. به امید خدا بعد از آن خیلی صحبت‌ها می‌توان انجام داد.

*2 هفته به پایان لیگ دهم از تراکتورسازی، سایپا و تیم‌های خارج از ایران به عنوان مقصد بعدی علی دایی نام برده می‌شود. این اخبار تا چه حد صحت دارد؟

تا این لحظه با هیچ کس صحبت نکرده‌ام. نه تراکتور پیشنهادی داده است و نه سایپا. شاید پیشنهادات دیگری داشته‌ام. اما همه را گذاشتم برای روزی که آخرین روز کاری‌ام برای پرسپولیس باشد. بعد از آن درباره این پیشنهادات صحبت خواهم کرد.

 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:goal.com

 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X