هفته پايانی ليگ دسته اول فوتبال، با راهيابی مس سرچشمه كرمان به ليگ برتر به پايان رسيد. پیش از این، تیم داماش به لیگ برتر راه یافته بود؛ افزون بر این که تیم های سپاسی و آلومينيوم هرمزگان به پلی‌‌آف رسيدند.
 
تابناک: این مورد از آن رخدادهایی است که تنها در فوتبال ما روی می دهد ! هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال، با راهیابی مس سرچشمه كرمان به لیگ برتر به پایان رسید. پیش از این، تیم داماش به لیگ برتر راه یافته بود؛ افزون بر این که تیم های سپاسی و آلومینیوم هرمزگان به پلی‌‌آف رسیدند.
هر چند تکلیف صدر جدول مشخص شد، از جمع سقوط کننده ها بین سقوط تیم ماشین‌سازی تبریز و پیام خراسان، حرف و حدیث های فراوانی به گوش می رسد.

از گروه دو، استقلال اهواز با نتیجه چهار بر یك برابر برق شیراز شكست خورد تا با 21 امتیاز به لیگ دسته دوم سقوط كند. پیش از این، سپیدرود رشت با 20 امتیاز به لیگ پایین‌تر سقوط كرده بود.

البته در گروه یک، سقوط تیم فولاد نطنز قطعی است، ولی تکلیف سقوط تیم دوم نامشخص است. به همین دلیل، به سایت های گوناگون سر زدیم و مطالبی در این باره پیدا کردیم که در نوع خود جالب و خواندنی است:


سایت فوتبال 3 در جدول تیمی تیم ماشین‌سازی تبریز را تیم سقوط کننده معرفی کرد

شب گذشته، شبکه خبر سیما اعلام کرد که سقوط یکی از دو تیم ماشین‌سازی تبریز و پیام خراسان، بستگی به رأی کمیته استیناف دارد.

روز گذشته نیز خبرگزاری فارس در گزارش خود نوشت: ماشین‌سازی تبریز، دو بر صفر تربیت یزد را شكست داد، ولی با توجه به پیروزی همیاری اراك و پیام به لیگ پایین‌تر سقوط كرد.


سایت  www.mashinfans.com  سایت طرفداران ماشین سازی اعلام کرد:

تیم فوتبال ماشین سازی با برد دو بر صفر مقابل تربیت یزد در لیگ دسته اول ماندگار شد.


www.azarbaijansport.com پایگاه اطلاع رسانی ورزش آذربایجان در گزارشی نوشت:

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز با برد هفته آخر از سقوط فرار كرد


تیم فوتبال ماشین سازی تبریز با برد دو صفر مقابل میهمان خود تیم تربیت یزد و با توجه به كسر سه امتیاز تیم پیام مشهد از سوی كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از سقوط به دسته دوم فرار كرد.

در این دیدار كه از گروه الف دسته یك فوتبال باشگاه های كشور در ورزشگاه اختصاصی بنیان دیزل تبریز برگزار شد، تیم ماشین سازی تبریز با گل های علی رضا عبادی در دقیقه 36 و سجاد عرفانی در دقیقه 49 بر تیم یزدی غلبه كرد.

بنا بر این گزارش، قضاوت این دیدار حساس را «البرز حاجی پور» به كمك آرمان اسعدی و جهانبخش آرمان بر عهده داشت.

با این برد تیم فوتبال ماشین سازی تبریز 31 امتیازی شد و همچنین با توجه به اعلام نظر كمیته انضباطی از سقوط به دسته دوم نجات یافت و تیم پیام مشهد 29 امتیازی به همراه فولاد نطنز كه این تیم نیز 29 امتیازی است، به دسته دو باشگاه های كشور سقوط كردند.

سری به سایت پیام خراسان زدیم، ولی آخرین خبر این سایت به این شرح بود:

www.payameemamreza.ir. به گزارش سایت رسمی
یكشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۰

مربی تیم فوتبال پیام خراسان: به احتمال 70 درصد در لیگ دسته اول می‌مانیم

مدیران قول دادند، 15 درصد قرارداد بازیكنان را پرداخت كنند

مربی تیم فوتبال پیام خراسان، پس از پیروزی تیمش در مقابل شهرداری یاسوج گفت: با این پیروزی، ماندن ما در لیگ دسته اول تا 70 درصد قطعی شد.

توضیح شریفی درباره حكم انضباطی تیم فوتبال پیام خراسان

به گزارش سایت رسمی باشگاه، شریفی در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال درباره حضور نیافتن تیم پیام خراسان در مقابل داماش گیلان در لیگ دسته یك باشگاه‌های كشور اظهار كرد: آیین‌نامه انضباطی در این مورد، احكام گوناگونی را مطرح كرده است. گذشته از اختلاف در ساختار باشگاه‌های خصوصی و دولتی، اگر خودداری از حضور به هر دلیل منتهی به کوتاهی و ناتوانی در انجام وظیفه باشد، نتیجه سه بر صفر به نفع تیم رقیب اعلام شده و باشگاه مشمول جریمه نقدی با توجه به میزان كوتاهی در انجام وظیفه خواهد شد.

وی خاطرنشان كرد: برای تصمیم‌گیری در این باره، منتظر گزارش كمیته مسابقات و سازمان لیگ آزادگان هستیم.

قدس نوشت: در مشهد اما پیام با ماندن در لیگ دسته اول کمی از غم صعود نکردن ابومسلم کاست. شاگردان عباس دهقانی که پیش از این بازی، خطر سقوط را بیخ گوش خود احساس می کردند، با شکست دادن دو بر صفر مس رفسنجان، خیال همه را از بایت ماندنشان در لیگ یک راحت کردند.

برای پیامی ها در این بازی، منصور توحیدیان و حمید مروی گلزنی کردند. مس رفسنجان که در این بازی، سخنی برای گفتن نداشت، از دقیقه 76 با اخراج یکی از بازیکنانش ده نفره کار را ادامه دادند. از نکات جالب، آغاز این بازی با حدود سی دقیقه تأخیر به دلیل حضور نیافتن نیروی انتظامی در ورزشگاه نسبت به دیگر بازی ها بود. قرار بود ،در روز آخر تمام بازی های لیگ دسته اول در یک زمان شروع شود تا شایبه ای پدید نیاید که در مشهد این اتفاق نیفتاد.

در ضمن رئیس هیات فوتبال مشهد گفت: كسر 3 امتیاز از سوی فدراسیون فوتبال اعمال نشده و در این زمینه شاكی خصوصی نداریم.

هاشم حسینی در گفت‌وگو با فارس ، در خصوص كسر 3 امتیاز از تیم فوتبال پیام به علت مشكلات مالی عنوان كرد: در آخرین صحبت‌هایی كه با كفاشیان و عزیز محمدی داشتم و با توجه به اینكه این تیم متعلق به بخش خصوصی است تا آخر اردیبهشت‌ماه برای پرداخت مبلغ ورودی مهلت داریم.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا این پول تا پایان مهلت مشخص شده پرداخت می‌شود؛ خاطرنشان كرد: بالاخره مسئولان باشگاه این پول را باید پرداخت كنند. البته اگر به مشكلی برخورد كنند باز هم هیات فوتبال است كه باید كمك كند. ما كه در همه مسائل وارد شده‌ایم در این مورد نیز كمك می‌كنیم.

حسینی با اشاره به اینكه كسر 3 امتیاز هنوز از سوی فدراسیون اعمال نشده است؛ تاكید كرد: این موضوع عادلانه نیست، چرا كه پیام تنها پول ورودی لیگ را پرداخت نكرده است و چون شاكی خصوصی ندارد می‌تواند در لیگ دسته اول باقی بماند.

در هر صورت، این هم از آن رویدادهایی ست که تنها در فوتبال ما رخ می دهد! و امیدواریم مسئولین محترم هر چه زودتر تکلیف تیم سقوط کننده را مشخص کنند..
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:tabnak.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X