دروازه‌بان پيشين تيم ملی فوتبال صبح امروز در بدرقه پرشور مردم در خانه ابدی آرام گرفت.
 

فارس:پیكر ناصر حجازی، دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال و استقلال صبح امروز با حضور جمع انبوهی از طرفداران و دوستدارانش تشییع شد.
پیكر حجازی ابتدا در ورزشگاه آزادی در حضور ۲۰ هزار هوادار دور افتخار زد و پس از آن به بهشت زهرا(س) منتقل شد تا در خانه ابدی آرام گیرد.

در زیر حاشیه‌های این مراسم را می‌خوانید:

* از همان دقایق ابتدایی صبح امروز هواداران مرحوم ناصر حجازی در ورزشگاه آزادی مستقر شدند و صوت قرآن در استادیوم طنین‌انداز شد. بنر بزرگی از حجازی در ورزشگاه نصب شده بود.

* عكس‌های ناصر حجازی میان هواداران عزادار توزیع شد. عده‌ای از هواداران با شعار "حجازی كاپلو "، " حجازی مردمی "، " رو قلب ما نوشته ناصر سلطان عشقه "، عشق و محبت خود را به مرحوم ناصر حجازی نشان دادند و برخی دیگر نیز با شعار " عزا عزاست امروز ناصر خان حجازی، پیش خداست امروز "، "ناصرخان بلند شو، اس اسی بی‌قراره " به عزاداری پرداختند.

* محلی در مقابل جایگاه به بانوان اختصاص داده شده بود تا آنها نیز بتوانند در این مراسم حضور یابند.

* با وجودی كه از قبل اعلام شده بود كه مردم می‌توانند از طریق درهای ۲ و ۱۲ وارد ورزشگاه آزادی شوند؛ اما باز عده زیادی مقابل در اصلی ورزشگاه تجمع كردند.

* بیش از ۴۰۰ خبرنگار نوشتاری و تصویری در ورزشگاه آزادی برای پوشش مراسم خاكسپاری ناصر حجازی حضور پیدا كرده بودند، اما جایگاه پشت دروازه را برای مستقر شدن آنها در نظر گرفتند كه این امر با توجه به اینكه مردم و خانواده حجازی در ضلع شمالی ورزشگاه حضور داشتند اصلا برای پوشش اخبار مناسب نبود و همین موضوع اعتراض خبرنگاران و عكاسان را در پی داشت كه سرانجام با مساعدت نبی دبیر فدراسیون، حسینی روابط عمومی فدراسیون فوتبال و اصغر حاجیلو خبرنگاران و عكاسان توانستند در داخل زمین حضور پیدا كنند.

* علی فتح الله‌زاده كه شور و حال مردم را در تشویق ناصر حجازی می‌دید با در دست گرفتن میكروفن برای هواداران سخنرانی كرد و گفت: امروز برای ناصر حجازی هیچ چیز كم نگذارید و با صدای بلند نام او را فریاد بزنید. او را طوری صدا بزنید كه بشنود. او امروز در ورزشگاه آزادی حاضر است. فكر كنید كه حجازی روی تك تك این صندلی‌ها نشسته است و برای حجازی صلوات و فاتحه بفرستید.

* وقتی در آمبولانس حامل پیكر ناصر حجازی باز شد حدود ۲۰۰ عكاس برای عكس گرفتن مقابل در آمبولانس حضور پیدا كردند.

* آتیلا حجازی وقتی وارد ورزشگاه آزادی شد برای تشكر از حضور هواداران در مراسم خاكسپاری پدرش به سمت آنها رفت. او ابتدا به سمت هواداران خانم كه در جایگاه روبه رو مستقر بودند رفت. هواداران حاضر نیز با مشاهده او با شعار "آتیلا با غیرت تسلیت تسلیت " به وی درگذشت پدرش را تسلیت گفتند.

* نكته جالب در مراسم امروز این بود كه در ورزشگاه آزادی همه سیاه‌پوش بودند و در بین آنها می‌توان طرفداران پرسپولیس را هم دید.

* در ورزشگاه آزادی بنر‌هایی از شهرستان‌های مختلف با نام و یاد حجازی نصب شده بود كه روی برخی از آنها نوشته بود "حجازی هرگز نمی‌میرد " یا "اسطوره همیشه زنده می‌ماند. "

* اسكوربورد ورزشگاه آزادی صحنه‌های حضور ناصر حجازی در بیمارستان را پخش می‌كرد.

* مراسم تشییع جنازه مرحوم ناصر حجازی از ساعت ۹ در ورزشگاه آزادی آغاز شد. در ابتدا علی دایی به سمت آتیلا حجازی رفت و او را در آغوش گرفت و دقایقی گریه كرد. دایی سپس به سمت پیكر حجازی رفت و بر تابوت وی بوسه زد.

* پیشكسوتان استقلال، پرسپولیس و تیم ملی هر یك با اتوبوس جداگانه‌ای به ورزشگاه آزادی آمدند اما به علت ازدحام پشت در غربی این ورزشگاه نتوانستند به موقع خود را برای تشییع پیكر ناصر حجازی به ورزشگاه برسانند.

* بازیكنان استقلال از جمله وحید طالب‌لو و مهدی امیر‌آبادی به شدت گریه می كردند. كادرفنی استقلال نیز در حال تشییع پیكر حجازی بودند. یورگن گده كه این همه محبوبیت را تا به حال ندیده بود با تعجب این مراسم را دنبال می كرد.

* علی دایی،‌ كریم باقری، بهرام افشارزاده، مهدی رحمتی، نامجو مطلق، حمید رمضانی، مراغه چیان، كربكندی، محمد نوازی، فرامرز ظلی، همایون بهزادی، جلالی، طالبی، غلامحسین مظلومی، عبدالرحمن شاه حسینی، كنگانی، حسن روشن، علی امیری، محمد نبی، منصور پورحیدری، بیژن طاهری، محمود یاوری و محمد پنجعلی از جمله افراد حاضر در ورزشگاه بودند.
در بین جمعیت هنرمندان هم حضور داشتند. پرستو صالحی و آناهیتا همتی و ایرج نوذری از این جمله این نفرات بودند. علیرضا منصوریان، مهدی تاج، بهروز رهبری فرد، دكتر سیار، كاظم محمودی، حسین فركی، ابراهیم آشتیانی، حجت الاسلام علیپور، محمد خرمگاه، منصور رشیدی، ماركار آقاجانیان، نیما نكیسا، امیرحسین پیروانی، علی خسروی، صادق ورمزیار هم در ورزشگاه حضور داشتند.

* اعضای تیم فوتبال امید همگی در ورزشگاه آزادی حضور داشتند.

* یكی از فواره هایی كه چمن را آب می داد خراب شده بود و همین موضوع باعث خیس شدن مردم شد.

* در هنگام تشییع پیكر ناصر خان شعار "خداحافظ ناصر خان حجازی " و " حجازی بلند شو، ایرانی بی قراره " سر داده می‌شد.

* همسر ناصر حجازی قبل از شروع مراسم به طور ناخودآگاه روی نیمكت مربیگری نشست و هواداران در همین زمان شعار "حاجی یادت باشه، آتیلا باید باشه " را سر دادند و به همسر حجازی تسلیت گفتند.

* هواداران استقلال عادل فردوسی پور را تشویق كردند و می گفتند " عادل عشق ناصر " و او برای تشكر از هواداران به سمت آنها رفت.

* هواداران استقلال در نوشته ای یاد حجازی را گرامی داشتند. آنها با پلاكاردی كه روی آن نوشته شده بود؛ "هرگز جلوی كسی غیر از خدا سر خم نمی كنم اگر سقف آسمان كوتاه تر از قامتم باشد " ارادت خود را به حجازی نشان دادند.

* خبرنگاران به سمت علی كریمی رفتند تا با وی در مورد حضورش در تشییع پیكر حجازی مصاحبه كنند، اما او با لحنی عصبانی خطاب به آنها گفت:‌ الان زمان مصاحبه نیست!

* پس از اتمام مراسم در ورزشگاه آزادی مردم مقابل در غربی ورزشگاه تجمع كردند و مشغول عزاداری شدند. آنها عكس حجازی را در دستان خود داشتند و به عزاداری مشغول شدند. همچنین آمبولانس حامل پیكر ناصر حجازی در بین هواداران و آتیلا حجازی نیز با آنها مشغول عزاداری بود.

*جمعیت زیادی بیش از ۱۰ هزار نفر در بهشت زهرا حاضر شدند تا در مراسم به خاك سپردن پیكر ناصر حجازی شركت كنند. مردم از ورزشگاه آزادی با اتوبوس‌هایی به سمت بهشت زهرا رفتند. هواداران در این مسیر در داخل اتوبوس‌ها مشغول به عزاداری بودند. بی نظمی و هرج و مرج نیز به چشم می خورد.

* مردم شعار " اسطوره مردمی همینه همینه " را سر دادند. تشویق های ناصر حجازی بی امان ادامه داشت و قطع نمی شد.

* به افتخار ناصر حجازی مردم حاضر در بهشت زهرا دست زدند. یكی در بین جمعیت از مردم خواست تا حجازی تشویق شود و هواداران نیز به تشویق پرداختند.

* آتیلا حجازی بار دیگر در بهشت زهرا برای مردم به صحبت پرداخت و گفت: "از همه تشكر می كنم. فقط نظم را رعایت كنید و به تشویق های خود ادامه دهید. یك روز این زحمت را جبران می كنم. " بعد از صحبت های آتیلا مردم به‌شدت با شعارهای خود ناصر حجازی را تشویق كردند.

* هواداران به اصغر حاجیلو یار همیشگی حجازی تسلیت گفتند.

* خیلی از مردم كه در ورزشگاه آزادی حضور نداشتند زودتر خود را به بهشت زهرا رسانده بودند تا در مراسم خاكسپاری حجازی حاضر باشند.

* مردم بار دیگر عادل فردوسی پور را تشویق كردند و شعار " عادل با عدالت " را سر دادند.

* هنگامی كه قرار بود ساعت ۱۱:۱۵ ناصر حجازی در قبر قرار داده شود، ازدحام جمعیت بسیار زیاد بود و بی‌نظمی‌های در بین مردم دیده می‌شد. همه افراد تلاش می‌كردند به قبر حجازی برسند و این امر باعث شد خانواده حجازی برای رسیدن به قبر با مشكل مواجه شوند.

* سرانجام پیكر حجازی پس از برپایی نماز میت به امامت حجت‌الاسلام علی خاتمی، امام جمعه شهریار در قطعه ۲۵۵ ردیف ۵۷ شماره ۱۲ قطعه نام‌آوران و هنرمندان به خاك سپرده شد و بدین ترتیب ناصرخان در خانه ابدی آرام گرفت.
حجازی در ۲۸ آذر ۱۳۲۸ چشم به جهان گشود و ۲ خرداد ۱۳۹۰ در سن ۶۲ سالگی درگذشت.

 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:farsnews.com
 
 
مطالب مرتبط:
عكس / تشییع جنازه حجازی در ورزشگاه آزادی
در مراسم تشییع جنازه حجازی همه بودند به جز قلعه نویی!
حجازی در آغوش خاک آرام گرفت
تاخیر در خاکسپاری ناصر خان به دلیل ازدحام جمعیت/درب قطعه نام‌آوران بسته شد
درخواست هواداران از حجازی!
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X