تتت

سید مصطفی صالحی زاده فرنگی‌کار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی به علت دوپینگ به مدت ۴ سال از حضور در کلیه میادین کشتی محروم شد

دوپینگ سید مصطفی صالحی زاده کشتی گیر کشورمان

سید مصطفی صالحی‌زاده فرنگی‌کار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی و دارنده مدال‌های طلای جوانان آسیا ۲۰۱۳ و طلای بزرگسالان آسیا ۲۰۱۷ به علت دوپینگ در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ به مدت ۴ سال از حضور در کلیه میادین داخلی و بین المللی کشتی محروم شد.

صالحی زاده در جریان این رقابت‌ها که اردیبهشت ماه امسال در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار شد به مدال طلای آسیا رسید اما پس از انجام آزمایش دوپینگ توسط مأموران آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) به علت مصرف ماده ممنوعه استانوزولول به ۴ سال محرومیت از ۱۷ اردیبهشت ۹۷ لغایت ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ محکوم شد. فدراسیون کشتی ایران نیز به پرداخت مبلغ ۲۰ هزار فرانک سوئیس معادل ۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال جریمه محکوم شد.

نمونه B این کشتی‌گیر نیز در لابراتواری در دوحه پایتخت قطر مورد بررسی مجدد قرار گرفت و دوپینگ وی تأیید شد. همچنین مسئولان اتحادیه جهانی کشتی از طریق ویدئو کنفرانس در جریان دفاعیات این کشتی گیر قرار گرفتند اما در نهایت قانع نشدند.

بر اساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی صالحی‌زاده تا ۲۱ روز برای اعتراض نسبت به این تصمیم فرصت دارد.

صالحی زاده نماینده کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ نیز بود که به عنوانی بهتر از دوازدهمی نرسید.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: isna.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X